Így rakj el otthon fermentált spárgát – zárd üvegbe a zöld rudakat

A szinte luxuscikknek számító spárga imádói örülni fognak, ha kipróbálják, hogyan zárhatják üvegbe erjesztett, azaz fermentált változatban tavaszi kedvencüket – recept és videó segít az elkészítésben!

Ha szeretnétek kicsit kitolni a spárgaszezont, és később is élvezni a legszuperebb tavaszi zöldség ízét, akkor ez a ti receptetek. A fermentálás az egyik legősibb tartósítási technika, ráadásul gyakorlatilag semmi nem kell hozzá: zöldség, só, víz, esetleg citrom, és tényleg ennyi. Legalább egy-két hetet kell erjeszteni, de utána, ha mindent jól csináltunk, akár hónapokat is eláll a hűtőben, így egész nyáron élvezhetjük a spárgát fermentálva, savanyúságként. Most kapni a boltokban, ráadásul nemsokára dübörög a befőzésszezon, szóval hajrá, itt a legjobb alkalom lacto-fermentált spárgát készíteni. 

A lakto-fermentálásnak a nevével ellentétben semmi köze nincs a tejtermékekhez. A zöldségek felszínén lévő kis baktériumok - amik a sós víz hatására elkezdik az erjesztést - leggyakoribb fajtája a lactobcillus, magyar nevén tejsavbacilus, a technika róla kapta a nevét.

Hogy mi kell ehhez a fermentált spárgához?

  • egy köteg zöld spárga
  • himalájai só
  • citromlé
  • víz

Az elkészítéséhez nézzétek meg az alábbi videót:

Kipróbáljátok otthon a spárgaerjesztést?

A fermentált spárga receptjét itt találjátok, ha tetszett, mentsétek le a kedvenceitek közé!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Még több tavaszi tartalom erre:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?