A váratlanul csodás ízélmény – Ez a savanyított őszibarack mozzarellával örök kedvenced lesz

Gondoltál már arra, hogy talán az őszibarackot is érdemes lenne savanyítani? Még sosem? Hát akkor jól figyelj, mert ez lesz az a recept, ami eddig biztosan nem tapasztalt ízélménnyel gazdagítja majd az életed, és ami ezentúl biztosan ott lesz a konyhádban minden nyári szezon alkalmával!

Gyümölcsöt savanyítani távolról sem ördögtől való dolog. Egy gyors pác, pár nap türelem és az addig kemény őszibarack olyan puha és fenomenálisan ízletes lesz, hogy az új ízélmény teljesen felülír majd mindent, amit eddig a savanyított ételekről gondoltál.

A savanyított őszibarackos-bivalymozzarellás pirítós teljes receptjét itt találod! (Fotó: Hering András)

A következő receptet a gyorsan véget érő nyár ihlette, az utolsó betakarításokból való friss barackok egy pár napig tartó pácolás által nyerik el majd új, egyszerre fűszeres és kellemesen savanykás ízüket. A savanyított barackot egyaránt ajánljuk grillezett vagy sült sertéshúsos, csirkés és halételekhez is, ezúttal azonban egy vérpezsdítően finom reggelivel tálaljuk, melynek a barackon kívül a friss kenyér és a krémes, ízletes bivalymozzarella lesznek a főszereplői.

A savanyított őszibarackos-bivalymozzarellás pirítós teljes receptjét itt találod! (Fotó: Hering András)

Amire szükséged lesz a baracksavanyításhoz: 2 db őszibarack (keményebb, kimagozva és egyenként 6 karikára vágva), 2 db babérlevél (friss), 1 db fahéjrúd, 1 db chili (cayenne vagy chile de arbol), 2 dl almaecet, 2 evőkanál cukor, 0.5 dl víz, 1 teáskanál só

A mozzarellás pirítóshoz pedig készíts elő 125 g mozzarellát (bivalymozzarella), 2-4 szelet kenyeret (rozs/kovászos), friss bazsalikomot ízlés szerint, sót és frissen őrölt borsot ízlés szerint

Mossuk meg az őszibarackokat, vágjuk félbe őket, majd magozzuk ki őket. Vágjuk ujjnyi szeletekre a barackokat, majd rendezzük el őket egy széles szájú csatos üvegbe, tegyük közéjük a babérlevelet, a fahéjat és chilipaprikát.

Ha elrendeztük, öntsük az almaecetet az üvegbe.

Egy kis serpenyőben, közepes lángon keverjük össze a cukrot és a sót és a nagyjából két evőkanálnyi vizet. Folyamatos kevergetés mellett melegítsük fel annyira, hogy a cukor és a só feloldódjon.

A savanyított őszibarackos-bivalymozzarellás pirítós teljes receptjét itt találod! (Fotó: Hering András)

Öntsük ezt a cukor-só-oldatot a csatos üvegbe, majd öntsük fel a maradék 2 evőkanál vízzel.
Zárjuk le és fordítsuk meg párszor, hogy összekeveredjenek a savanyító pác alkotóelemei. Tegyük hűtőbe, és legalább 2 napig (vagy legfeljebb 5 napig) hagyjuk állni felhasználás előtt.

Ha elérkezik a nagy nap, és a barackok már megértek a fogyasztásra, vágjunk két szelet kovászos vagy rozskenyeret, pirítsuk meg őket. Pirítás után tépkedjük (vagy villával nyomjuk szét) a kenyérre a burratát, vagyis a bivalymozzarellát. Mindegyikre tegyünk pácolt őszibarackot, majd szórjuk meg bazsalikommal, és ízesítsük pelyhes sóval és frissen őrölt borssal.

A savanyított őszibarackos-bivalymozzarellás pirítós teljes receptjét itt találod! (Fotó: Hering András)

A savanyított őszibarackos-bivalymozzarellás pirítós teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Recept és fotók: Hering András


Még nincs vége teljesen a nyárnak, ezeket a különlegességeket is próbáld ki:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!

Rosanics Petra

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?