Így ellenőrizd, hogy él-e még az élesztőd

Kelt tésztával amúgy sem olyan egyszerű dolgozni, főleg, amikor az élesztő tovább nehezíti a dolgunkat. Például azzal, hogy lejár. Az erre utaló jelek nem mindig egyértelműek, próbáljuk most őket dekódolni a Napi Tipp segítségével.

A lejárt élesztő két okból igazán bosszantó dolog. Elsőként is azért, mert miatta teljes kudarcba fulladhat egy kalács- vagy pizzasütés, esetleg más kelt tésztás kaland. Viszont ami sokkal, de sokkal bosszantóbb, hogy nem mutatkoznak mindig észrevehető jelek, amelyek arra utalnának, hogy tényleg lejárt élesztővel van dolgunk. Próbáljuk most mégis ezeket a jeleket összeszedni, hogy legközelebb felkészülten kezdhessünk bele a sütésbe.

Nézd meg galériánkban a lejárt élesztőre utaló jeleket:

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!

Főzz, értékelj és nyerj, vadonatúj játékunkban hasznos ajándékok várnak!

Konyhai tippek, trükkök és ötletek, amelyeket érdemes megfogadni:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Társasházi pályázat három egyszerű lépésben

Május 31-ig küldhetitek el ötleteiteket az OTP Bank Társasházi Pályázatára. A határidő közeleg, de megéri sietni, hiszen 15 társasházi közösség nyerhet összesen 30 millió forint vissza nem térítendő támogatást.

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek