Mit igyunk kánikulában?

Berobbant a várva-várt kánikula, ilyenkor különösen fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitel. Mit igyunk, ha változatosságra vágyunk?

{node=142357}

Kánikulában, amikor az izzadás során az átlagosnál jóval több folyadékot vesztünk, igyunk 2,5-3 liter folyadékot naponta - a leves beszámítása nélkül. A nem megfelelő folyadékfogyasztás eredménye lehet a rossz közérzet, fejfájás, fáradékonyság, romló koncentrációképesség, szélsőséges esetben, különösen gyermekeknél és időseknél, kiszáradás.

Fontos! Normál esetben a felnőtt emberek folyadékigénye 1,5-2 liter naponta.

Ahhoz nem fér kétség, hogy szervezetünk számára a legmegfelelőbb folyadék a víz, személy szerint azt gondolom, hogy valós szomjoltásra is a legalkalmasabb. Az részben ízlés kérdése, hogy a víz a csapból származik-e vagy palackozott natúr- illetve szénsavas ásványvíz. Azt talán érdemes figyelembe venni, hogy az ásványvizek fogyasztásával az izzadás során vesztett ásványi anyagokat is vissza tudjuk pótolni!

Mit fogyasszunk azonban, ha már elegünk van a vízből? Legegyszerűbb megoldás, ha ízesítjük a vizünket - citrom, lime, narancs levével, akár cukor hozzáadása nélkül is készíthetünk frissítő limonádét, amit feldobhatunk mentával, citromfűvel, reszelt- vagy őrölt gyömbérrel.

Frissen préselt gyümölcs- illetve zöldségléből ízletes, mindennapi koktélokat, smoothie-kat készíthetünk.

Látványos trükk, ha például citrusléből, de akár eper-, meggyléből is készítünk jégkockákat, amelyet aztán az italba dobunk. Különleges lesz italunk tálalása, ha jégbe zárt egész gyümölcsökkel díszítjük fogyasztás előtt.

Valós szomjoltásra nem ajánlom a cukrozott szénsavas vagy szénsavmentes üdítőitalokat, az energiaitalokat és természetesen az alkoholos italokat.

A rovat korábbi cikkeit itt olvashatod >>

Címlapról ajánljuk

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!

Rosanics Petra

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?