Mi gusztustalannak tartjuk, máshol totál természetes, most pedig még divat is lett - te ennéd?

Ez európaiak "finnyáskodnak", viszont hiszed vagy sem, óriási divatja van a rovarfogyasztásnak: külföldön komolyan gasztronómiai kultúra épül erre.

Az emberek étrendjében igen sokféle rovar volt már jelen, a bogárevésnek elég nagy hagyományai vannak. Gondoljunk csak Afrikára vagy Ázsiára, ahol a rovarok fontos szereplői a táplálkozásnak, hiszen adott esetben nem volt mit enni.

Az európai kultúrától igaz, távol áll ez a fajta étkezés, és inkább csak külföldi népek furcsa szokásának tekintjük.

Egyébként ha ételként nem is, de szerintem mindenki találkozott már a rovarfogyasztással, mint jelenséggel: filmekben, riportokban láthattuk, vagy esetleg Bear Gryllsnél, amint elfogyaszt néhány példányt a dzsungelben.

Bear Grylls bogarat eszik

Ma is divat!

A tokiói Ramen Nagi étterem legújabb bogaras-tésztás ételéért viszont most megőrülnek az emberek: négy óra alatt száz adagot adtak el, vagyis 2,5 percenként fogyott egy.

Az étterem tulajdonosa, a 22 éves Sinohara Jutaa rendszeresen szervez bogárevést népszerűsítő vacsorákat, ahol különlegességeket szolgálnak fel hagyományos tálalásban, úgy mind csokoládéban, süteményben, vagy épp koktélban.

A híres tokiói bogaras ramen

Sinoha gyerekként kezdte el rovarokkal kiegészíteni az étrendjét, és azóta már előszeretettel népszerűsíti ezt az újfajta, alternatív gasztronómiát.

Apropó gasztronómia!

Ez az egyre népszerűbb étel egyre több hely kínálatában fordul elő, de a legtöbb étterem már feldolgozott formában tálalja: sütve, főzve, párolva, vagy akár alkoholos italok palackjába töltve. Ha Kínába vagy Thaiföldre utazunk, ott például népszerű és teljesen hétköznapi a rovarok fogyasztása.

Miért eszik ezeket az ízéket?!

Meglepődve olvastam több forrásból is, hogy ezek az ínyencségek rengetek ásványi anyagot, vitamint (például: A, B1, B2, D) tartalmaznak, de ezenfelül magas a fehérje- és a kalóriatartalmuk is, így kiváló és olcsó energiaforrásnak számítanak.

Számomra elképzelhetetlen lenne, hogy most megegyek egy gilisztát vagy akár egy skorpiót, de lehet, hogy ha ilyen helyre utaznék, nem hagynám ki a lehetőséget, hogy megkóstoljam.

Ezeket olvastad már?

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!

Rosanics Petra

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?