Ne dobd ki az elhasznált cirokseprűt, lehet, hogy csak egy kis fazonigazításra szorul

Ha már hosszabb ideje használod a cirokseprűdet, és úgy látod, már nincs a legjobb állapotban, ezzel a két perces trükkel könnyedén felfrissítheted!

A söprögetés régimódi takarítási módszernek tűnhet a robotporszívók, mikroszálas felmosók és vezeték nélküli porszívók korában, de megvannak az előnyei ennek a tradicionális eljárásnak, mégpedig, hogy elég sok koszt, port, szöszt, homokot, állatszőrt össze lehet vele szedni anélkül, hogy eldugítanád a gépeidet. Ráadásul lássuk be, egyszerűbb és gyorsabb is, mint előkotorni a sok gépet és eszközt.

Ne dobd ki az elhasznált cirokseprűt, lehet, hogy csak egy kis fazonigazításra szorul!

Ha azonban gyakran használod a seprűdet, és itt most kimondottan a nagymamáink által is használt cirokseprűre gondolunk, akkor azt rendszeresen tisztítani is kell. Ennek módja, hogy egy lavórt vagy mosdókagylót megtöltesz vízzel, adsz hozzá egy kis mosogatószert, majd beleteszed a seprű végét, kicsit átmosod, és végül hagyod megszáradni a napon. Még ha azonban rendszeresen is tisztítod a seprűd, idővel az ágak elhasználódnak, és már nem tudják olyan hatékonyan begyűjteni a szőrt és morzsákat, mint korábban. Ennél a pontnál lehet, hogy megfordul a fejedben, hogy kellene venned egy új seprűt, de csak lassan a testtel! Még nem kell temetni a régit.

Egyszerűen fazonírozd a seprű végét, vagyis vágd le a csúnya végeket. Miután megmostad a seprűt, várd meg, hogy megszáradjon, és egy masszívabb ollóval kezd el levágni a végeket. Ügyelj rá, hogy minden részen ugyanolyan hosszúságot vágj mindenhol, és gyakorlatilag ezután meg is vagy, újra bevetésre kész a seprűd!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


További otthoni trükkös cikket itt találsz:

Forrásunk volt

Címlapról ajánljuk

További cikkek