Ilyen egy valóra vált álom: Ottolenghi éttermében dolgozhat a magyar gasztroblogger

Vida Katalin, szakpszichológus és gasztroblogger igazán különleges élmény részese lehet három hétig: a világhírű szakács és író, Yotam Ottolenghi londoni éttermében fog dolgozni. Ennek kapcsán elkaptuk egy villáminterjú erejéig.

Vida Katalin talán már ismerős lehet az olvasók számára, hiszen pár éve a pszichológia vizeiről átevezett a gasztronómia hullámaira is. Babramegy nevű blogja először önálló oldalként indult, egy ideje azonban a 444 hírportálon olvashatjuk írásait főzésről, ételekről és bizonyos esetekben Yotam Ottolenghi munkásságáról is. Saját elmondása szerint évekig főzött a híres szakács könyveiből. Most az a megtiszteltetés érte, hogy szó szerint első kézből tapasztalhatja meg, milyen Ottolenghi konyhája: ugyanis meghívást nyert a séf londoni éttermébe, ahol három hétig fog dolgozni. Álmokról, azok beteljesüléséről és az előzetes benyomásairól kérdeztük Vida Katalint.

Ilyen egy valóra vált álom: kedvenc írójának éttermében dolgozhat a magyar gasztroblogger / Fotó: Babramegy Facebook

Mikor találkoztál először Yotam Ottolenghi munkásságával, melyik volt az első Ottolenghi-szakácskönyv, amiből főztél?

Már az egyetem alatt, a kollégiumban - tehát már 10 éve! - főztem Ottolenghi-recepteket, az első könyve, ami a kezembe került, az a Jeruzsálem című szakácskönyve volt, aztán szereztem be szép lassan az összeset. Idén jelenik meg az Ottolenghi Test Kitchen Shelf Love című könyve, amit Noor Muraddal közösen jegyez, ebből dedikált példányt tervezek szerezni.

Miben különlegesek Ottolenghi receptjei, ételei? Téged mi fogott meg bennük?

Fantasztikus az a zöldségszerelmes szemlélet, amivel recepteket alkot, így igyekszem én is főzni.

Nem feltétlenül vegetáriánus, de abszolút a zöldségeket, gyümölcsöket, olajos magvakat központba helyező szemlélete inspiráló és lenyűgöző. Arról már nem is beszélve, hogy mind a testnek, mind a léleknek, mind a fenntarthatóságnak ez a legkedvezőbb irány.

Hatalmas öröm lehet, hogy így valóra vált az egyik nagy álmod. Fűződik hozzá egy izgalmas történet? Hogyan jutottál el idáig?

Tényleg hatalmas öröm, nagyon lelkes vagyok! Már másfél éve jelentkeztem hozzájuk, már megvolt a repülőjegyem, és minden le volt szervezve, amikor jött a világjárvány, és mindent le kellett mondani. Elsőre eléggé letörtem, de aztán mégis ott motoszkált bennem az érzés, hogy előbb vagy utóbb, de ezt én össze fogom hozni.

Idén nyár végén újra nekifutottam, el kellett hozzá intézni természetesen az oltást, az időközben megtörtént Brexit miatt az útlevelet, szabadságot a pszichológusi praxisomból, szóval volt vele teendő, de most végre sikerült összehozni, és most már nem állíthat meg semmi.

Mire számítasz, milyen élményekkel fogsz gazdagodni a három hét alatt?

Abban bízom, hogy minél többet fogok tudni dolgozni, minél többet tanulok és látok. Új technikákat, alapanyagokat ismerek meg, belülről látok egy konyhát, amiről eddig csak könyvekből olvastam. Szerintem nem lehet majd onnan engem záráskor kirakni.

Sok sikert kívánunk Vida Katalinnak!


Még több interjút olvashatsz a gasztronómia nagyágyúival:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

Bárányhúsos receptek húsvétra

Karakteres, nem mindenki által kedvelt ízük és enyhén borsos áruk miatt az utóbbi időben sokat veszítettek népszerűségükből a bárányhúsos ételek. Azonban, ha mégis adnánk nekik egy esélyt, tegyük az alábbi receptekkel.

Nosalty

További cikkek