Tényleg segíti a szódabikarbóna az emésztést?

Sokan isszuk rendszeresen a jó öreg szódabikarbónás vizet, ha túl sokat ettünk, és emésztésünk a feje tetejére állt, de vajon jól tesszük?

A szódabikarbóna, azaz nátrium-hidrogén-karbonát sok családban régóta alkalmazott házi csodaszer, főként emésztési gondok esetén. A lúgos anyag nátriumból, hidrogénből, szénből és oxigénből áll, és legfőképp a refluxhoz hasonló gyomorproblémák esetén vetjük be vízben oldva, mivel semlegesíti a savakat. Sőt, a szódabikarbóna sokak szerint edzésteljesítményünket, energiaszintünket is növelheti - írja a Pénzcentrum.

Tényleg segíti a szódabikarbóna az emésztést?

Edzés során is hasznos!

Az intenzív edzések hatására nő az izmok savassága, de ha edzés előtt egy-két órával szódabikarbónás vizet iszunk, javíthatunk a teljesítményünkön akár 12 percig tartó tevékenységek során is

- állítja a mozgásszakértő.

Nem hivatalos adagolás:

  • emésztési zavarok esetén negyed teáskanálnyit egy pohár vízzel elkeverve étkezés utánra időzítsünk
  • edzés során általában testsúlykilogrammonként 0,2-0 ,5 gramm közötti mennyiséget javasolnak - figyeljük testünk reakcióit!

Állatokon és embereken végzett kísérletek során is azt igazolták, hogy a szódabikarbóna gyulladáscsökkentő hatású, fontos viszont, hogy orvossal konzultáljunk, ha hosszabb ideig alkalmazzuk, mert metabolikus lúgosodást idézhet elő!

Ezen kívül természetesen a háztartásban is bevethetjük

A szódabikarbóna környezetbarát megoldás a szagok semlegesítésére, ha egy tálkában a hűtőbe tesszük, de tisztíthatunk vele foltokat, textíliát, szőnyeget, vágódeszkát, sőt, akár a paradicsomtermesztés során is hasznát vehetjük.

Forrásunk volt.


Még több egészség, ha fontos vagy magadnak:

Címlapról ajánljuk

További cikkek