Végveszély: úgy tűnik, végleg romba dől a parajdi sóbánya

Székelyföld egyik legismertebb turisztikai látványossága a megsemmisülés szélére került. Nagyon úgy néz, ki hogy a parajdi sóbánya többé nem lesz látogatható.

Az elmúlt napokban jelentős mennyiségű csapadék hullott le Székelyföldön, aminek következtében a megduzzadt Korond-patak vize bezúdult a bányába.

Parajdi sóbánya
Végveszélyben a parajdi sóbánya: szinte biztos, hogy többé nem látogatható
Kolozsvár rádió

A parajdi sóbánya nevéről mindenkinek Erdély, azon belül Székelyföld egyik legbecsesebb turisztikai látványossága jut eszébe. Az elmúlt időszak esőzései miatt megduzzad Korond-patak vize viszont nem kíméli a bányát.

A Kolozsvár Rádió hírei szerint a bányában már mind a hét szint megtelt vízzel, és jelenleg is 50 köbméternyi víz zúdul másodpercenként a sóbányába.

A helyi civilek által épített védőművet és védőfóliát elmosta az ár. Május elején hirdettek vészhelyzetet, amikor már szivárgást észleltek a helyi hatóságok. Ezt 15 nap múlva meghosszabbították, azóta zárva tart a sóbánya. A patak medrét egyébként évek óta meg kellett volna erősíteni, épp az ilyen jellegű problémák elkerülése miatt.

Nincs többé parajdi sóbánya?

A Korond-patak vízhozama százszorosára nőtt a megszokotthoz képest, amire az elmúlt 30 évben nem volt példa.

A szállított hordalék a helyreállítási munkálatokat teljesen megrongálta, ezzel együtt a víz sebesen kezdett visszaáramlani a bányába, amit nem tudnak megfékezni.

Petres Sándor a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, hogy a víz teljesen elöntheti a bányát, de megpróbálnak gátat emelni a bánya belsejében, hogy a turisztikai részt és a régi fejtési területet megmentsék.

A bányába beömlő vízfolyamot itt tudjátok megnézni.

Forrásunk volt.

Címlapkép.


Hírek, érdekességek, újdonságok:

Ajánlott videó

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Klasszikus hagyományos bejgli

Ez egy mennyei bejgli, egy igazi hungarikum! Karácsonykor nem hiányozhat az ünnepi asztalról! Hosszú - már évtizedekben mérhető - idő óta így készítem....mi nem szeretjük a hatalmas, ...