Levendulaföldekbe kerül a magyarok kapszulás kávézacca

Igazán egyedi gondolat, amely egyben a fenntarthatóságot is szolgálja: magyar levendulaföldek talajminőségének javítására használják a fogyasztók kapszuláiban ragadt kávézaccot.

Kidobott kávézacc, melyből gyönyörű levendulák nőnek? Ha az ember újrahasznosításra gondol, valami ilyesmi jut eszébe. Az ország egyik fő kapszuláskávé-gyártója, a Nespresso...

A kávézacc ilyen levendulaföldeken végzi

...a visszagyűjtött használt kapszulákból kávézacc alapú termesztőközeget fejlesztett, hogy a Pannonhalmi Apátság levendulaföldjeinek talajminőségét javítsa.

Cél, hogy rávilágítsanak a kávékapszulák újrahasznosíthatóságának sokoldalúságára, és ösztönözzék a még nagyobb arányú lakossági visszagyűjtést.

A kezdeményezés teljes mértékben lokális: a kapszulák a hazai fogyasztóktól származnak, és mind a feldolgozás — vagyis az alumínium és a kávézacc szétválasztása —, mind pedig a termőközeggyártás Magyarországon történik.

Kapszulából bicikli

A használt kávékapszulák visszagyűjtését követően a másik fontos komponens is újrahasznosul: az alumínium különböző használati tárgyak – alkatrészek, konzerv és üdítős dobozok – formájában születik újjá – , de készülhet belőle például kerékpár vagy akár golyóstoll is.

A hazai újrahasznosítás folyamatáról készült videót itt lehet megtekinteni.

Hogy hogy lehet visszaküldeni a kapszulákat?

A cég Magyarországon 2012 óta gyűjti a használt kapszulákat a Boutique-okban, 2017-től pedig a vásárlók futárszolgálat segítségével is visszaküldhetik, illetve átvételi pontokon is leadhatják az összegyűjtött alumíniumkapszuláikat.

Meggyőződésünk, hogy a kávé valami igazán jó dolog mozgatórugója lehet, olyasvalamié, ami közösségeket formál, segít megóvni a tájat, és pozitív hatása van az emberek életére és a természetre

– mondta Rezsdovics Kata, a Nespresso marketing managere.


Még több fenntarthatóság itt:

Címlapról ajánljuk

További cikkek