A legfinomabb virág

Tudtad, hogy a cukkini virága ehető? Kóstoltad már? Ha eddig elegánsan kihajítottad a kertből behozott tök virágát, vagy ha véletlenül öledbe hullana egy tálkányi, itt az idő!

Beszerzés

Ami a mediterrán konyhaművészetben (az élen Olaszországgal) teljesen természetes, az nálunk csak madárlátta finomság a tányérokon, ezért beszerzése sem egyszerű. Szerencsés, kinek csak a kiskertjébe kell kimenni cukkiniért, számára az alapanyag nem jelenthet akadályt. Míg Itáliában szinte minden valamirevaló zöldséges standján fellelhető kis halmokban a narancsszínű virág, itthon ritka látvány a piacokon. Ha valami csoda folytán mégis rábukkannánk, egy percig se habozzunk, kosárba vele. Szupermarketben ne is keressük, túlságosan kényes áru ahhoz, hogy felvegyék kínálatukba. Piacozás közben is érdemes próbálkozni, ahol cukkini terem, ott virágnak is kell lennie: bátran kérdezzünk rá az őstermelőtől, nem hozna-e nekünk legközelebb cukkinivirágot. (A módszer működik, tavaly nyáron így jutottam én is egy nagy adag virághoz, bébicukkinikkel együtt.) Vagy kérjük meg a közelünkben lakó családtagokat, barátokat, szomszédokat, hogy gondoljanak ránk, mikor virágzik a cukkini a kertjükben.

Tárolási 1 x 1 – zöldségek >>

Csak óvatosan!

A cukkinivirág sérülékeny, könnyen szakad, ezért dolgozzunk vele óvatosan, főként, ha töltve szeretnénk elkészíteni.

  1. Finoman nyissuk ki a szirmokat, és lefelé tartva rázogassuk meg, hogy kipotyogjanak a bogarak, ha esetleg lennének benne.
  2. Csippentsük ki a bibéket.
  3. Óvatosan mossuk le, és hagyjuk megszáradni konyhai papírtörlőn.

Hogyan készítsük el?

  • Klasszikusan valamilyen sűrű tésztába (tempura-, sör- vagy palacsintatésztába) mártjuk, majd bő olajban kisütjük.
  • Párolhatjuk is a cukkinivirágot, és így adjuk a salátákhoz vagy tésztákhoz, vagy egyszerűen mártogatóssal fogyasztjuk.
  • Az ügyesebbek próbálkozhatnak a virágok megtöltésével: általában valamilyen fűszeres-krémsajtos massza kerül a szirmok közé (habzsák segítségével). A megtöltött virágok sziromvégeit finoman csavarjuk össze, és olívaolajjal permetezve mehet a sütőbe (a sütési idő felénél forgassuk át) vagy bundázzuk, és bő olajban süssük ropogósra.
  • A cukkinivirágot nyersen is hozzáadhatjuk az ételekhez: ez esetben az előkészített virágokat vékony csíkokra vágjuk, és így keverjük például a tésztás fogáshoz vagy rizottókhoz utolsó mozzanatként, tálalás előtt.

A rovat korábbi cikkeit itt olvashatod >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?