Így fogd vissza magad, ha túl sokat nyomkodod a telefonodat

Naponta 2600-szor nyúlunk a telefonunk után, pedig pár éve még az is ritkaságnak számított, ha valakinek mobilja volt.

Lassan népbetegséggé válik a túlzott telefonhasználat, ehhez pedig csak hozzájön még az az idő, amit laptopok és tévéképernyők előtt töltünk. Rengeteg kutatás mutatta már ki, hogy rendkívül egészségtelen, ha sokat ülünk különböző kijelzők előtt, a bőrünktől kezdve a mentális egészségünkön át a természetes bioritmusunk is megsínyli, ha nem figyelünk oda, mennyit nézünk képernyőt. A statisztikák ijesztőek: a Flaunt Digital statisztikái szerint egy-egy nap átlagosan 2617 alkalommal érintjük meg a telefonkészülékünket.

Érdemes tehát figyelni, hogy mennyi időt töltünk a telefonon - az alábbi néhány tipp segítségével kordában tarthatod a függőséget.

Legyen nehezebb feloldani a készüléket!

Sokkal többet fogsz ránézni az eszközre, ha azonnal feloldódik a képernyőzár, ha felemeled. Éppen ezért állíts be jelszót, lehetőleg hosszabbat, és az arcfelismerést vagy az ujjlenyomatos megoldást is iktasd ki, ha tényleg úgy érzed, sokat nyomkodod a telefont. Minél nehezebben jutsz hozzá a közösségi médiához, az internethez és a videókhoz, annál kevesebbszer fogod csak unalomból nyomkodni a készüléket.

Kapcsold ki az értesítéseket!

Hacsak nem vársz fontos e-mailt, vagy bármi hasonló értesítést, amit azonnal látnod kell, ahogy megérkezik, mindenről tiltsd le az értesítéseket, ezek ugyanis arra késztetnek, hogy folyton ránézz a telefonodra, és újra és újra lecsekkold, mi történt a különböző appokban. Ha nem jön értesítés, csak akkor fogsz a telefon után nyúlni, ha egyébként is eszedbe jut, ami már magában megtizedelheti a nyomkodással töltött időt.

Ne vidd magaddal a vécére!

Rengetegen a telefonjukkal járnak kétbetűs kitérőre, de ez azon túl, hogy nem túl higiénikus, még arra is késztet, hogy többet ülj a vécén, mint amennyit egyébként tennéd, és ezzel többet is telefonozol. Attól függően, hogy mennyit jársz vécére, ez lényegesen visszavetheti a képernyők előtt töltött idődet.

Használj okosórát, ha teheted!

Az okosóra arra is jó, hogy az olyan funkciókat átveszi a telefontól, mint például az ébresztő vagy az értesítések megjelenítése. Így biztosan nem kerülsz bele egy olyan spirálba, hogy ha már úgyis a kezedben van a telefon, elkezded nézegetni a többi applikációt is. Az okosóra megmenthet attól, hogy feleslegesen nyomkodd a telefonodat, de persze itt is érdemes redukálni, milyen értesítéseket jelenítesz meg a képernyőn.

Ezeket olvastad már?

Címlapkép: iStock

via

Címlapról ajánljuk

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!

Rosanics Petra

5 kockás abroszos óbudai vendéglő, ahol a Krúdy-nosztalgia ma is...

A Krúdy-év emlékezetes volt. 2013-ban reflektorfénybe került Óbuda vendéglátása, az ihletadó pedig az író születésének 135. és halálának 80. évfordulója volt. Ekkor még több legendás hely működött a Krúdy-negyedben: egy évre rá zárt be a Lajos utcai Régi Sipos Halászkert, aztán a Mókus Söröző, majd a Fő téri Új Sipos is. A kultikus vendéglői negyed fénye mára kissé elhalványult, pedig most is van hová mennünk, ha egy kis vendéglői nosztalgiára vágyunk. 5 jó helyet ajánlunk Óbuda szívében!

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?