#HÁZIMENZA – Topár Gábor gombás tagliatelléje egy nem várt csavartól lesz igazán feledhetetlen – VIDEÓ

Két évvel ezelőtt született meg a Nosalty első, főzésre hangolt Facebook-csoportja, a #HÁZIMENZA, mely a pandémia kellős közepén rövid idő alatt nőtte ki magát egy igazi gasztroközösséggé. Oldalunk új videós sorozatában olyan emberek mutatják be kedvenc vagy éppen jól bevált receptjeiket, akik maguk is hozzájárultak valamivel ahhoz, hogy az otthonfőzés még több embernek adjon páratlan gasztronómiai élményt. (X)

A tavalyi #HÁZIMENZA kezdeményezésünk folytatásaként elindítottuk a #HÁZIMENZA című videós sorozatot, melyben a karantén alatt benépesedett Facebook-csoport inspiráló, kreatív tagjainak otthonába és konyhájába látogatunk el, hogy bemutassuk, kinél mi és hogyan fő otthon.

A Magyarországon egyedülálló gasztroportréban már nem a korábbi „maradj otthon” üzeneten van a hangsúly, hanem annak intim bemutatásán, hogy milyen szerepet tölt be életükben a konyha, hogyan zajlik az otthonfőzés, milyen fogásokból áll náluk a házikoszt, milyen gyökereik vannak a gasztronómiában, honnan inspirálódnak, és hol szerzik be az alapanyagokat, kedvenc konyhai eszközeiket. Néha még egy-egy örökké emlékezetes gasztrosztorit is meghallgathatunk.

A sorozat betekintést enged a magyar gasztronómiai és kreatív szakma ismert és civil személyeinek konyhájába, amit egy bensőséges beszélgetés és vizuálisan is impulzív főzés varázsol egyszerre szórakoztatóvá és inspirálóvá.

#HÁZIMENZA sorozatunk legújabb részében Topár Gábornál jártunk, aki talán az egyik legaktívabb tagja volt a 2020-ban megszületett Facebook-csoportnak. Gábor könnyen elkészíthető receptjei mindig tartalmaztak valamilyen izgalmas kis csavart, most pedig mi is szemtanúi lehettünk annak, hogy ami Gábor konyhájában készül, az tényleg csak különleges és finom lehet.

Gábor és a gombás tagliatelle (Receptért kattints a képre)

Gábor ezúttal egy tavaszi gombás tagliatellét készített, melynek pikantériája, hogy egy kevés friss, hónapos retek is került a serpenyőbe, amely még karakteresebbé és ízletesebbé tette az ételt. Ahogy ő maga állítja, egy egyszerű tészta elkészítése már elárulja az emberről, mennyire ismeri az olasz konyhát, ahogy egy régi mondást idéz:

A szósz mindig várhat a tésztára, de a tészta sohasem várhat a szószra.

Bár Gábor gyerekként válogatós volt, a főzés már akkor is érdekelte, mára pedig számos külföldi szakácsot és gasztrovloggert követ, akiktől szeret ellesni néhány hasznos technikát és főzési praktikát. Több helyen is járt már a világban, szavaiból pedig kitűnt, hogy Róma igencsak meghatározó utazási élmény volt számára. Itt találkozott először olyan pizzériával, ahol a frissen elkészült pizzát dekára mérik le, ha pedig már az olaszok és a világ egyik kedvenc ételéről van szó, jó emlékek fűzik őt az egykor egy XII. kerületi társasház aljában található Laci Pizzához, ahová gyerekkorában járt elkölteni az uzsonnapénzt.

Kattints a képre a teljes receptért!

A tavaszra hangolt gombás tagliatelle

Gábor receptjéhez a következőkre lesz szükséged:

2 evőkanál olívaolaj, 4 gerezd fokhagyma, chili ízlés szerint, 50 dkg gomba (többféle vegyesen), 2 evőkanál balzsamecet, 5 db újhagyma, 6 db retek, 0.5 citromból nyert citromhéj, 0.5 citromból nyert citromlé, só és bors ízlés szerint, 1 csokor petrezselyem, 300 gramm friss tészta, 2 evőkanál vaj, 75 gramm parmezán sajt

Egy serpenyőben olívaolajat hevítünk, majd megfuttatjuk rajta a vékonyan felszeletelt chilit és fokhagymát. Amikor már illatozik, hozzáadjuk a többféle szeletelt-darabolt gombát (ebbe most fehér és barna csiperke és shiitake került). Egyelőre még nem sózunk, a gombát ugyanis pirítani, nem főzni szeretnénk.

Mikor kicsit már megpirultak a gombaszeletek, meglocsoljuk az egészet kevés balzsamecettel, majd hozzáadjuk az aprított újhagymát és a darabolt hónapos retket is. Ízlés szerint hozzáreszeljük egy fél citrom héját, és a levéből is facsarunk bele. Így pirítjuk tovább, közben kifőzzük a tésztát.

A friss tésztát bőséges, sós, forrásban lévő vízbe dobjuk, és 2-3 perc alatt készre főzzük. A főzővízből félreteszünk fél decit, a tésztát pedig leszűrjük.

A tésztafőzés alatt a zöldségek is tökéletesek lesznek. Ízlés szerint sózzuk-borsozzuk, hozzákeverjük a frissen aprított petrezselymet, majd jöhet bele a leszűrt tészta is. Alaposan összeforgatjuk az egészet.
Végül mehet a tésztához a reszelt parmezán, egy kevéske vaj és pár kanállal a főzővízből. Addig főzzük csak, amíg ezek egyneművé összeolvadnak, és csodásan bevonják a tésztaszemeket.

A kész tésztát olívaolajjal meglocsolva és parmezánnal megszórva, azon melegében tálaljuk.

A tavaszi gombás tagliatelle teljes receptét ide kattintva találod meg, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené!

A cikket a Fiskars támogatta, keress még több Fiskars terméket itt!

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Ezért nem mindegy, hogyan kerül a cukor a lekvárba

Annak ellenére, hogy a legtöbb lekvár receptje pokolian egyszerű (hiszen csak gyümölcsből, cukorból és esetleg dzsemfixből áll), nem érdemes félvállról venni a befőzés folyamatát. Minden mozzanatnak megvan a maga fontossága: így a cukor hozzáadásának is.