A szemet gyönyörködtető krémes epres lepény, ami 30 perc alatt a tied lehet

Ha van az eperszezonban olyan desszert, ami nem csak mutatós, krémes, finom és még egyszerű is, a következő édes lepény garantáltan kedvenced lesz a következő hónapokban, hiszen nem csak eperrel, de számos másfajta gyümölccsel is elkészíthető.

Az eperszezon kezdetével naponta tucatnyi édes epres süteményrecepttel találkozhatunk az interneten, így nem csoda, ha mi is megkívánjuk a pirosban pompázó finom desszertek egyikét. Legyen akár hétvége vagy hétköznap, a következő édes lepény egyszerűen és gyorsan elkészíthetjük, kiváló kísérője lehet egy jó kávénak vagy teának, de akár magában is tökéletes desszert lehet.

Kattints a képre az epres lepény teljes receptjéért! (recept és fotó: Hering András)

A mézes krémsajttal megkent leveles epres lepény egyszerű és szép, a pisztácia pedig izgalmas textúrát és extra ropogást ad hozzá.

Fontos tipp, hogy sütés előtt egyenletes rétegben kenjük meg a tésztalapot mézes krémsajttal úgy, hogy a széleit 1-1 centire kihagyjuk. Figyeljünk rá, hogy ne kenjük meg túl vastagon, különben előfordulhat, hogy átázik sütés közben.

Ideális esetben az elkészítés napján fogyasszuk el az epres lepényt, de ha mégsem fogyna el, tartsuk hűtőben, mivel tejterméket tartalmaz, 3 napig fogyasztható. A leveles tésztaalapnak hála, bármikor újramelegíthető sütőben vagy egy tapadásmentes serpenyőben is (az alja könnyen átmelegíthető és ropogósra süthető).

Kattints a képre az epres lepény teljes receptjéért! (recept és fotó: Hering András)

Mi kell hozzá?

150 gramm eper (nagyjából 18-20 apróbb szem, kicsumázva és keresztben vékonyra szeletelve), 125 gramm krémsajt (jó minőségű krémes és kenhető natúr sajtos szendvicskrémet válasszunk), 3 evőkanál méz (plusz a csepegtetéshez), 1 csomag leveles tészta (tejmentes), 25 gramm pisztácia (nagyjából egy maréknyi hántolt pisztácia zúzva)

A krémsajtot és a leveles tésztát szobahőmérsékletűre melegítjük. Az epret megmossuk, kicsumázzuk (vagy csak egyszerűen levágjuk a leveles részeit), majd keresztben vékony karikákra szeleteljük. A sütőt előmelegítjük 180 fokra.

Tegyük a krémsajtot és a mézet egy keverőtálba, és dolgozzuk össze. Helyezzük a leveles tésztalapot egy sütőpapírral bélelt tepsire, majd egy villával finoman szurkáljuk meg, hogy a sütés közben keletkező gőz távozni tudjon a tészta belsejéből (így nem fog sütés közben a tészta felhólyagosodni és kellően tud szellőzni).

Egyenletes rétegben kenjük meg a tésztalapot mézes krémsajttal úgy, hogy a széleit 1-1 centire kihagyjuk. Figyeljünk rá, hogy ne kenjük meg túl vastagon, különben előfordulhat, hogy átázik sütés közben.

Az édes krémmel megkent tésztalapra esztétikusan rétegezzük a karikázott epret. Ha több eper marad, nyugodtan vigyünk fel rá egy második réteget is.

Recept és fotó: Hering András

Óvatosan hajtsuk be a leveles tészta üresen hagyott szegélyeit, majd mehet a sütőbe: 180 fokra melegített sütőben körülbelül 20 percig sütjük. Figyeljünk rá, hogy a tészta aranybarnára és ropogósra süljön, ne maradjon nedves a krémtől és a lédús epertől).

Vegyük ki a sütőből, és csorgassunk rá mézet, szórjuk meg tört vagy zúzott pisztáciával. 15 percig hagyjuk hűlni, majd szeletelve tálaljuk.

Kattints a képre az epres lepény teljes receptjéért! (recept és fotó: Hering András)

A 30 perces epres lepény teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené.

Képek és recept: Hering András

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a tavaszi recepteket is meg kell kóstolnod!

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek