Kipróbáltuk az új ZONA-t!

Nagy változáson ment át a ZONA a nyár folyamán: új séf vette át a konyhát, változott az étlap, és a hangulat is megújult. Nekünk is meg kellett néznünk!

Új időszámítás kezdődött a csúcsgasztronómia rajongói által jól ismert ZONA étteremben.

2015. júliusában, 2,5 évvel a nyitás után az étterem koncepciót váltott, melynek apropóján új séfet igazoltak Londonból, Krausz Gábor személyében.

A nyári szünet után a ZONA felfrissített enteriőrrel, új étlappal és felszolgáló csapattal nyitott, mely kicsit tovább lazított az amúgy kategóriájában eddig sem túl feszengősnek számító hangulaton.

Devecseri Gergő, a Baldaszti Restaurants marketingese büszkén mutatta, hogy egy pici, franciás terasszal bővítették a helyet – ami a felújított Lánchíd utcával és a pesti Duna-part látványával tökéletes hely egy kellemes ebédre vagy vacsorára. A koncepcióváltás egyik legfontosabb eleme, hogy szerettek volna vendégközelibb, fiatalosabb, bisztrósabb hangulatot elérni a ZONA-ban. Privát vélemény ugyan, de ez remekül sikerült.

Beszélgetés közben persze falatoztunk is – vagy inkább úgy mondom, végigettünk egy egész menüsort. Kezdtük a sózott tőkehal mousse-al, majd következett a cékla dióval és kecskesajttal, végül a Szent-Jakab kagyló fekete rizottóval.

Szent Jakab kagyló fekete rizottóval

A főételek közül muszáj volt megkóstolni a báránygerincet, a nyúlhústextúrákat, és a fiatalítás nevében a lazacburgert is – Gergő szerint ugyanis régen elképzelhetetlen lett volna a ZONA étlapján a burger. Hiba lett volna kihagyni, a buci házi készítésű, és tintahal tintájával festik feketére, a kapros lazacfasírttal együtt pedig igazi laza ízbomba, olyasmi, amit minden street food-ot értékelő gurménak ajánlanék.

Tőkehal-lazac burger és marhaburger habanero lekvárral, chedarral és baconnel

Az én kedvencem ettől függetlenül a nyúl volt – a tányéromon nyúlmájjal töltött nyúlgerinc, egy pankó bundában sült nyúlrilette, illetve egy kelkáposztalevélbe tekert omlós nyúlhús figyelt – ezt pedig különböző színes bébirépák és paszternákpüré kísérték. Az egész tányér olyan volt, mintha összekeverték volna a klasszikus, retró ízeket egy modern, szerethető, nagyon jól eltalált fiatalos koncepcióval. Talán pont ezért volt ez a fogás a kedvencem. Az ételsor számomra legkevésbé izgalmas fogása a kecskesajtos cékla volt – azzal sem volt semmi baj, csak ha választani kellett volna, őt cserélem le először. A desszert viszont nagyon el volt találva: a kókuszos tápiókás maracujakrémből még három adagot tudtam volna magamévá tenni.

Nyúlhústextúrák, kelkáposzta, paszternák, répák

Az ebéd közben Gergőtől azt is megtudtuk, hogy bár a ZONA egymás után kétszer kapott 17 pontot a Gault&Millau értékelésében, 2014-ben elnyerte a Dining Guide év étterme díját, és a Michelin-csillaghoz is került már közel, alapvetően nem céljuk, hogy egy újabb fine dining étterem legyenek.

Szerinte a ZONA sokkal inkább egy olyan igényes konyha, ahol a lehető legjobb minőségű, vagányul elkészített fogásokat lehet kóstolni fesztelen környezetben, professzionális, de mégis barátságos szervíz kíséretében.

Krausz Gábor, a ZONA séfje az új étlap összerakásánál fokozottan figyelt arra, hogy ne kerüljenek fel 8-10.000 Ft-os tételek, sokkal inkább olyan ételeket mutasson, amelyek a csúcsminőség ellenére megengedhetőek akár a fiatalabb korosztály számára is. Gábor kilenc éve alatt több helyen megfordult Londonban, próbálta az gastro pubok világát és volt két csillagos helyen is, így elég széles rálátása van a gasztronómiai trendekre. A klasszikus francia konyha a kedvence, mint mondja, egyáltalán nem érdekli a molekuláris gasztronómia – neki az túlságosan kifordított. Célja, hogy a legjobb alapanyagokkal dolgozzon, és olyan nemzetközi ételeket készíthessen, melyek mindenkinek mosolyt csalnak az arcára. Nagyon várta az új kihívást, hiszen London és Budapest között bőven akadnak még különbségek mind a vendéglátóhelyek, mind a beszállítók között.

Krausz Gábor, a ZONA új séfje

Élvezi, hogy itthon lehet, nehézségei pedig maximum a beszállítók miatt vannak – a londoni rendszer után még mindig meglepődik azon, hogy egy pénteken leadott rendelés hétfő reggel helyett csak délután érkezik meg.

Aki ismerte a régi ZONA-t, annak mindenképp érdekes lehet, hogy milyen változások történtek nyár óta. Aki pedig nem, annak épp ideje megnézni, milyen egy jól működő, igazán dögös és fiatalos hely, ahol ráadásul hamarosan brunch-olni is lehet!

Ajánlott videó

Legújabb receptek

Kovászos uborka hagyományosan

A kovászos uborka az a savanyúság, amelyet nyáron majdnem minden magyar család hűtőjében megtalálunk, méghozzá egy jó nagy befőttes üveggel. Jól behűtve akár magában is frissítő ...

Citromfagyi

Mindösszesen 5 alapanyag és pár óra pihentetés szükséges hozzá, hogy elkészítsétek a szezon legfinomabb citromfagylaltját. Nem kell se fagylaltgép, se extra alapanyagok: dobjuk össze 10 ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Kovászos uborka egyszerűen

Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos  praktikát hozott magával. Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...

Egyszerű tökfőzelék

Van, aki tejjel, van, aki csontlével, megint mások kovászos uborka levével készítik - mi így szeretjük, egy kis fűszerpaprikával és sok sok kaporral.

Legegyszerűbb meggyes kevert

Amikor gyors és finom sütire vágyunk, tökéletes választás. Nem csak meggyel, hanem bármilyen gyümölccsel, de akár csokival vagy magokkal, illetve ezek keverésével is elkészíthető.