Mutatjuk, hogyan lehet olcsón zöldséges- és virágoskerted

Sajnos tény, hogy ha valaki zöldséges- és virágoskertet szeretne otthon nevelgetni, és kertészetből szeretne beszerezni minden növényt hozzá, akkor nagyon vaskos számlára számíthat. Szerencsére a palántázás pénztárcabarát megoldást jelent a problémára.

Ha mindig is pompás zöldséges- és virágoskertre vágytál, de a piszkos anyagiak miatt folyton elnapoltad a projektet, akkor jó hírünk van a számodra, hiszen még nincs késő, hogy valóra váltsd ezt az álmodat. Nemcsak azért, mert még április végén is nekiláthatsz az ültetésnek, hanem azért is, mert semmilyen extra eszközre nem lesz hozzá szükséged. A lényeg, hogy legyen otthon egy-két cserép, mag és palántaföld.

Mutatjuk, hogyan lehet olcsón csodás zöldséges- és virágoskerted

Meddig lehet palántázni?

Mi is írtunk arról korábban, hogy milyen növényeket kell április elején elültetni, de szerencsére még a hónap végén sincs túl késő palántázni – mutat rá a Greendex oldala. Először is azért, mert a szezon is egyre hosszabb lesz, másodszor pedig a megfelelő körülmények között a növények képesek behozni az esetleges lemaradást. Sőt, még jól is járhatsz, ha később palántázol, hiszen így nem fenyegeti a tavaszi fagy a növényeidet. Általános szabályként ajánlott 6–8 héttel az utolsó fagyok előtt indítani a növényeket – írja a cikk.

Honnan szerezd be a magokat?

Ha teheted, akkor gazdaboltban vedd meg a magokat, de a legjobb (és legolcsóbb), ha barátoktól, szomszédoktól vagy családtagoktól szerzel.

Nem kell minden növényt palántázni

Erre kell odafigyelni palántázáskor

Jó tudni, hogy többek között a vöröshagymát, a fokhagymát, a póréhagymát, a spenótot, a sóskát, a rukkolát, a babot, az uborkát és a kukoricát nem kell palántázni. De például a paradicsomot és a paprikát érdemes, hogy elegendő idejük legyen termést hozni.

Palántázáskor nagyon fontos, hogy palántaföldet használj, mert a tápanyagban gazdag talaj fontos tényező a növények egészsége szempontjából.

Ha megvannak a magok, akkor kezdődhet is az ültetés. Tedd a magokat a cserepekbe, majd locsold meg őket. Ültetés után érdemes valamilyen módon jelölni a cserépen, hogy milyen növény van benne. Biztosítsd a palántáknak az elegendő fényt, a megfelelő hőmérsékletet és nedvességet. Ha a kis palánták szépen megnőttek, akkor készen állnak a kiültetésre.

Még több növényes érdekesség itt:

Forrásunk volt.


Még több kertészkedéssel kapcsolatos érdekesség:

Legújabb receptek

Medvehagymapesztós tészta

Aki egyszer kipróbálja a saját készítésű medvehagymapesztót, garantáltan minden évben várni fogja a medvehagymaszezont. Egy ösztönös, természetközeli ízélmény, amely a ...

Címlapról ajánljuk

Több oka is van, miért nem kellene nyitva hagyni a...

A mosógép majdnem minden háztartás része, hiszen jelentősen megkönnyíti az életet. Rendeltetésszerű használata azonban nemcsak a gép helyes beállítását jelenti, hanem azt is, hogy a mosás lejárta után az ajtaját becsukjuk-e. Mai Otthon Tippünkben eláruljuk, miért nem kellene nyitva hagyni a mosógép ajtaját hosszú órákra, napokra.

Nosalty

További cikkek

Az orchidea jobban szereti, mint a vizet: csak 2 evőkanál...

Az orchideák csoportja az egyik legsokszínűbb virágcsoport, több mint 25 000 fajával. Itthon is előszeretettel tartjuk a lakásban, mivel azonban elég kényes növény, muszáj kellő figyelemmel gondoskodni róla. Mutatunk egy szuper trükköt a locsolásához, amivel egész évben virágoztathatod!

Top Receptek

Sonkás tészta

A húsvéti sonkaszezon befejező felvonása a sonkás tészta főzés. Lehet bármikor készíteni, de húsvéti sonkából a legfinomabb és a legpraktikusabb is. Ilyenkor igazi hagyományos ...

Tejfölös-sonkás rakott tészta

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy étel, úgy hívták, hogy Szofilli fusilli. Nevét alkotójáról, azaz rólam és a felhasznált tésztáról, a fusilliról kapta. Talán  ez volt az ...