Tiszai halászlé kezdőknek és haladóknak

A halászlé igazi nemzeti eledel, így rengeteg különböző elkészítési trükkje létezik, ki-ki a szüleitől tanult receptre esküszik. Most egy debreceni séf receptjét mutatjuk meg.

A tiszai harcsahalászlé receptjéért kattints ide!

A halászlé jelentőségét igazán azok érthetik meg, akik vízközelben születtek, vagy ott élnek. A halászlé ugyanis nem csak egy étel, de egy egész életérzés, család, hagyomány és közösség. Persze, mint minden tradíciót, úgy a halászlé főzését is el kell kezdeni valamikor, szóval sohasem késő.

A fenti recept Pataky Pétertől, a debreceni Ikon étterem séfjétől származik, és kiváló lehet mindazoknak, akik a bográcsszezonban meg szeretnének ismerkedni ezzel a nemzeti eledellel, de azoknak is, akik már régi szerelmesei a műfajnak, és bővíteni szeretnék eddigi ismereteiket.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!