Sokkoló videó: szeméttengeren szörfözve derül ki, mekkora bajban vagyunk

Ha így folytatjuk tovább, akkor az óceánokban 2050-re több műanyag lehet, mint hal.

Megdöbbentő felvételeket készített az óceánok, tengerek műanyag-szennyezettségéről Alison Teal felfedező, akit az angol sajtóorgánumok egyszerűen csak "női Indiana Jonesnak" hívnak. A ökokalandor szörfdeszkájával járta be a világ legismertebb tengerparti üdülőhelyeit, ahol sokkoló képek tárultak elé:

A Maldív-szigeteken óriási szeméthegyek fogadták Alisont és csapatát. A szemetet részben a turisták, részben pedig a helyi lakosok termelik ki. A legszomorúbb az egészben, hogy a műanyag egyenesen az Indiai-óceánba ömlik, ezáltal pedig a halak szervezetébe is jut. Alison hasonló állapotokat tapasztalt Balin, Mexikó egyes partjainál és Indonéziában is.

Statisztikák szerint 8 millióféle műanyag végzi az óceánokban. Ha ez így folytatódik, akkor 2050-re több műanyag lehet a tengervizeinkben, mint hal. Alison szerint az sem megoldás, ha a műanyag szemetet kiszedik az óceánból és elégetik, mert ezzel is a környezetet szennyezik.

Megoldás tehát az, hogy minél kevesebb műanyagot használunk, illetve megpróbálunk különböző alternatívákat találni az újrahasznosításukra, ahelyett, hogy kidobnánk őket, és az óceánokba végeznék.

Ezeket olvastad már?

Címlapkép: Facebook

via

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek