Ruhaválogatás és mosás kezdőknek és haladóknak - kinek van igaza?

Hogyan kell ruhátválogatni? Hogyan kell mosni? A kérdések egyszerűnek tűnnek, de vannak vitás kérdések. Lehet, hogy te sem csinálod jól, nézd csak!

Nagyon szeretek mosni. Minden túlzás nélkül mondhatom, hogy ez az egyik kedvenc házimunkám. Az elejétől a végéig szép az egész. Koszosból egyszerűen, a gép segítségével tiszta lesz, miközben csomó lehetőség van a mosószer- és öblítőválasztásra, és ezernyi praktikát próbálhatunk ki különböző foltok és szennyződések minél hatékonyabb eltávolítására.

A világ legegyszerűbb házimunkájának tűnik, mégsem az. A bonyodalmak a ruhák kiválogatásakor kezdődnek. És persze ez is az ahány ház, annyi szokás elve szerint működik. Kerestünk, kutattunk, kérdezősködtunk, hogy megtaláljuk a legjobb módszert a mosáshoz és az ezt megelőző ruhaválogatáshoz.

Ez a 7 dolgod a legmocskosabb!

Ezt láttad?

via GIPHY

Válogatás

Első szelekciókor két dologra kell nagyon figyelni: a ruha színére és a ruha anyagára. Válogassuk szét a sötét és világos holmikat. Világosnak számít a hófehér és a krémszín is, sötétnek pedig a sötétkék, a fekete, sőt még a szürke is. Ügyeljünk rá, hogy az új ruhákat különválasszuk a régiektől, hiszen az első mosáskor ereszthetik a színüket. A szennyes anyagának vizsgálatakor érdemes megérzések és sejtések helyett a ruhacimkék utasításaira hagyatkozni, hiszen ezeken nem csak anyagösszetétel, hanem javasolt kezelési útmutató is van.

De milyen hőfokon?

Nem tudom, mennyire ördögtől való a gondolat, de én a fehérmenűket és a törölközőket is szeretem magasabb hőfokon mosni, hogy ne csak tiszták, hanem fertőtlenítettek is legyenek. Kivételek persze vannak, de most az általános dolgokról beszélünk.

via GIPHY

A víz hőfokának kiválasztásakor a nagy könyv szerint – már ha van ilyen - a következő szerint kell cselekednünk: a szennyezett, világosabb ruhákhoz magasabb hőfok javasolt, a sötét és pamut ruhákhoz pedig hidegvíz. A hidegvíz megakadályozza – vagy legalábbis késlelteti - a sötét ruhák kifakulását. A pamutruháknál pedig azért szerencsés a hidegvíz, hogy megtartsák formájukat és ne nyúljanak ki, vagy menjenek össze.

Erre is jó a szódabikarbóna!

Ezt is nézd meg:

Minél inkább tudom, a nagykönyv szerint hogyan kellene mosni, annál inkább vagyok meggyőződve róla, hogy a való élet a mosásban is felülírja a papíron lefektetett szabályokat. Persze, figyeljünk mindenre, engedelmeskedjünk a használati útmutatóknak és kezelési javaslatoknak, de azért végül úgyis csak úgy fogunk mosni (is), ahogyan jónak látjuk és/vagy megszoktuk.

via GIPHY

Arról nem beszélve, hogy az ember a saját hibáiból is tanul, még akkor is, ha lassan. Én már sajnos nem egyszer ajándékoztam el könnyek között a gyerekméretűre összement gyapjúpulcsim, de megtanultam a leckét. Mondjuk azóta kevesebb a gyapjúpulcsim is.

Ezeket láttad?

Ezeket olvastad már?

Ne mosd a csirkét!

"Öblítsük le a húst, és egy papírtörölközővel töröljük szárazra!"... vagy inkább NE! Olvass tovább, megmagyarázzuk miért.

Coook

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?