Ötfűszeres kacsa szilvával, édesburgonyával

E heti gasztrobloggerünk, Flatcat, már az őszre készül és egy igazi lélekmelengető ételt hozott el nektek, amit a keleti fűszerek legjavával ízesített. Készítsétek el együtt!

A kínai ötfűszer-keverék remekül illik a kacsához és a szilvához, édesburgonyához is, a keleti fűszerboltokban és a nagyobb áruházakban szinte mindenütt kapható, de elkészíthetjük házilag is a következő recept szerint.

Kínai ötfűszer-keverék

Kínai ötfűszer-keverék házilag:

  • 2 ek szecsuáni bors (ha nincs, 2/3 rész fekete bors, 1/3 rész szárított csili)
  • 8-10 szem csillagánizs
  • 2 ek édesköménymag
  • 1 ek szegfűszeg
  • 1 ek őrölt fahéj (vagy 1 fahéjrúd)

A hozzávalókat finom porrá őröljük mozsárban, majd átszitáljuk, vagy késes aprítóban/fűszerdarálásra rendszeresített kávédarálóban finom porrá őröljük. Kávédaráló használatakor a csillagánizst előtte célszerű mozsárban durvára törni. Nagyobb mennyiség készítése esetén a kész fűszerkeverék jól záródó tetejű tárolóban sokáig eltartható.

Ötfűszeres kacsacombok szilvával, édesburgonyával

A sütőtök szezonjában az édesburgonya helyettesíthető vékony cikkekre vágott sütőtökkel is. Ilyenkor érdemes vékony héjú tököt választani, és a héját rajta hagyni sütés közben, így az nem esik szét, miután megpuhult.

Hozzávalók (személyenként):

  • 1 pecsenyekacsacomb (25 dkg) csonttal, bőrrel
  • 1 tk kínai ötfűszer-keverék
  • ½ narancs leve
  • ½ fej vöröshagyma (3-4 dkg)
  • 1 gerezd fokhagyma
  • 1csapott tk só
  • 25 dkg édesburgonya (szezonban sütőtökkel is helyettesíthető)
  • 1 tk juharszirup
  • 15 dkg szilva
  • 1-2 tk nádcukor (szükség szerint)

Az ötfűszeres kacsa receptjét itt tudod elmenteni

Ötfűszeres kacsa szilvával, édesburgonyával

Elkészítés:

  1. A kacsa bőrét átnézzük, a tollakat, tokokat eltávolítjuk. Az ötfűszer-keveréket elkeverjük sóval, majd alaposan bedörzsöljük vele a kacsacombok mindkét oldalát.
  2. Tepsibe helyezzük a combokat, bőrükkel felfelé (akkora tepsit érdemes választani, amibe a hús mellé még belefér majd a köret is), köréjük szórjuk a meghámozott, vékony szeletekre vágott hagymát, a megtisztított, kés pengéjével meglapított fokhagymát, majd köréjük locsoljuk a narancs kifacsart levét.
  3. Előmelegített sütőben 160 C fokon 1–1,5 órán át sütjük (a combok mennyiségétől függően, 2-3 comb 1 óra, 4–6 comb 1,5 óra).
  4. A szilvát közben kimagozzuk, félbevágjuk, ha savanykás, nem elég édes, megszórjuk nádcukorral is. Az édesburgonyát meghámozzuk, cikkekre vágjuk, összeforgatjuk a juharsziruppal.
  5. A kacsacombokat 1–1,5 óra múlva kiszedjük a tepsiből, az alattuk felgyűlt zsírt kiöntjük, úgy, hogy csak 1-2 evőkanálnyi maradjon, majd beleszórjuk az édesburgonyát és a szilvát. Összeforgatjuk a tepsi alján maradt fűszeres zsiradékkal és hagymákkal, majd a tetejére helyezzük a kacsacombokat, ismét bőrrel felfelé.
  6. 160 C fokos sütőben további 1 órán át sütjük, sütés közben időnként meglocsoljuk a combokat a felfogott zsiradékkal. (a sütés vége előtt 15 perccel már ne locsolgassuk, mert nem lesz ropogós a bőr).
  7. A sült kacsacombot a mellette sült édesburgonyával és szilvával tálaljuk.

{ GALÉRIA = title:%C3%96tfu%CC%8Bszeres%20kacsa%20szilva%CC%81val%2C%20e%CC%81desburgonya%CC%81val, 1,2,3,4,5,0 }

Flatcat, avagy a kutya vacsorája blog

Flatcat, avagy a kutya vacsorája a Facebookon

A rovat korábbi cikkeit itt olvashatod

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk