Nulla kalória és édes íz – természetesen

Nulla kalória és édes íz – természetesen. Hogyan lehetséges mindez egyszerre? A titok nyitja a sztívia. Mi is ez pontosan? Mihez használhatjuk? Mi kipróbáltuk!

A NoSalty.hu csapata meghívást kapott az Édes este a sztíviával rendezvényre, ami a NESTEA, a sztíviás jegestea megálmodója jóvoltából jött létre. Ennek a természetes eredetű édesítőnek köszönhetően ugyanis mostantól az új NESTEA zöld teák 30 százalékkal kevesebb cukrot tartalmaznak. A NESTEA Zöld Tea Citrus és a NESTEA Zöld Tea Eper-aloe vera italokban kevesebb a cukor, mint korábban.

Sztívia-kisokos – Hogyan készül?

A sztívia egy természetes eredetű édesítő, amely kalóriamentes. Maga a sztívianövény (magyar nevén jázminpakóca) az őszirózsafélék családjába tartozik és Paraguayból származik. A dél-amerikai népek évszázadok óta használják édesítésre. A sztíviából kinyert édesítő kétszázszor édesebb a kristálycukornál.

A sztívia levele az intenzív, természetesen édes íz egyedülálló forrása kalóriamentes formában. Amikor a levelek a legédesebbek, leszüretelik és megszárítják azokat. A folyamat ezután hasonló a tea készítéséhez: a szárított leveleket vízbe áztatják, hogy kinyerjék belőlük a legfinomabb édesítőt. Ezután leszűrik a folyadékot. A végeredmény egy nagy tisztaságú édesítő, amely más természetes édesítőkkel kombinálva – például cukorral és gyümölcslevekkel – jóízű és alacsony kalóriatartalmú élelmiszerek elkészítéséhez használható.

Egy recept a sok közül, amit sztíviával készíthetünk

Ennek a természetes eredetű édesítőnek köszönhetően mostantól a vele készült ételek kevesebb cukrot tartalmaznak. Ezt mi is kipróbálhattuk a Sztívia Sütőestjén, ahol a NoSalty-csapata elkészítette az Epres-kekszes mascarpone krémkelyhet. Köszönjük a meghívást a NESTEA-nek!

Hozzávalók kb. 15 kis adaghoz

A kekszhez

  • 5 dkg barnacukor
  • 15 dkg liszt
  • 10 dkg vaj
  • 1 kiskanál őrölt fahéj
  • 1 db tojássárgája
  • kevés víz (2 evőkanálnyi)

A krémhez

  • 0,5 kg mascarpone sajtkrém
  • 1db tonkabab reszelve
  • 4 dkg méz
  • 1 dl hideg tejszín
  • 3-4 csepp sztívia
  • 30 dkg eper

Elkészítés

Sütési idő kb. 12-15 perc 180 fokon

  1. A lisztet a vajjal és a fahéjjal elmorzsoljuk. A tojások sárgáját egy pici vízzel és a barnacukorral kikeverjük, majd a lisztes részhez adjuk.
  2. A tésztát összedolgozzuk, hengert formálunk és fóliába tekerjük. 15 percre hűtőbe helyezzük dermedni.
  3. Egy tepsit sütőpapírral bélelünk ki. A hűtőből kivett tésztát 3 mm-es szeletekre vágjuk és a tepsibe fektetjük.
  4. A kekszeket megsütjük, majd hagyjuk kihűlni.

A krém elkészítése

  1. Mindent egy tálba mérünk és gépi habverővel először lassú fokozaton simára keverjük, majd krémesre habosítjuk, de vigyázzunk, hogy ne keverjük túl sokáig.

Rétegezés

  • Az epret megmossuk, felkockázzuk.
  • A kekszet a krémmel és az eperrel kis poharakba rétegezzük.
Hirdetés
Hirdetés

Támogatott tartalom

Őszi feltöltődés a büki termálvíz erejével

Az ősz az év gyönyörű időszaka arra, hogy élvezd a természet változó színeit, a napsütést és a már hűvös szellő simogatását. Ezekben a hónapokban érdemes felkészíteni a szervezetedet a téli hónapokra, hogy ne döntsenek le a betegségek.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Négycsillagos disznóság – vigyázat, nagyon éhes leszel!

A disznóvágás sokak fejében – különösen a mai városi ember számára – egy távoli, elfeledett népszokásként él, amit elsősorban a zord téli hajnalokkal és a kemény fizikai munkával kötünk össze. Ez a felületes asszociáció azonban korántsem adja vissza sem a disznóvágás lényegét, sem azokat a hagyományokat melyek hozzá kapcsolódnak. A disznótor persze alapvetően az élelem feldolgozásáról szólt, de egyben a közösségről, az összetartásról is, hiszen igazi társadalmi esemény volt a korabeli vidéken. A faluban szinte minden háznál tartottak sertést, amelyet gyakorta télen vágtak le és így bespájzoltak a családnak következő időszakra. A disznóvágás bizony kemény munka, de a család minden tagja kivette belőle a részét, így igazi közösségi élmény is volt egyben.

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Mátra rejtett kincsei

Budapesttől egy órányira Nógrádban, a Mátra nyugati vonulatában, festői környezetben fedezhetjük fel az egyre izgalmasabb élményt nyújtó Szurdokpüspöki, Tar és Szuha falvakat, vagy ahogyan saját magukat említik, a Mátra Nyugati Kapuját.

Hirdetés

Támogatott tartalom

A mi Rögös túrónknak tényleg nincsen párja?

Ha röviden kellene válaszolni, a következőt mondanánk: bátran állíthatjuk, hogy valóban egyedülálló élelmiszer. Miért jelenthetjük ki ezt ennyire magabiztosan? Milyen érvekkel támasztható alá a Rögös túró egyedisége? Következzen egy gyors gasztronómiai kalandozás páratlan tejtermékünk világában!

Címlapról ajánljuk

További cikkek

31 étel, amit idén októberben semmiképp se hagyj ki

Az őszi alapanyagpaletta eléggé kitesz magáért, az átmenet nyárból őszbe, majd őszből télbe tartogat nekünk pár csodás szezonális finomságot: cékla, körte, sütőtök, alma, szilva, batáta, füge, birsalma vár rád, de a sornak nincs vége. Főzz és süss velünk októberben is!