Levendulás bonbont a kádba - házilag!

Egy pörgős nap után tökéletesen ellazíthat minket a levendula illata és egy kád forró víz. Miért is ne kombinálnánk össze a kettőt?

Levendula

Tudtad?

A levendulát már évszázadok óta használják, mint enyhe nyugtatót. Segít csökkenteni a szorongást, a stresszt, és kiváló alvást biztosít. Sőt, még a fejfájást is képes elmulasztani!

Neki láttam hát fürdőbonbont készíteni házilag. Egyik fő célkitűzésem volt "ha már lúd, legyen kövér" alapon, hogy megpróbálok annyit legyártani, amennyit csak tudok: hogy örülnek majd a barátnőim, ha Mikulásra vagy karácsonyra egy ilyen helyes kis fürdőbonbonnal lepem meg őket!

Tavaly karácsonykor gyógynövényes testradírt készítettem nekik, igen nagy sikerrel. Receptért kattintsatok a képre!

Borsmentás testradír recept

A varázsbonbonokra visszatérve: manapság már igen sok helyen lehet kapni színes-szagos, csodaszép, és jó minőségűnek (tűnő) fürdőbonbonokat, de mindig fennáll a veszélye, hogy telerakják ilyen-olyan színezékekkel, kőolajszármazékokkal, a természeteshez közel sem álló adalékokkal. Ezért én az általam készítettre esküszöm, és bátran ajánlom érzékeny bőrű társaimnak is.

Levendulás fürdőbonbon

A hozzávalókat bármelyik drogériában vagy bioboltban könnyen beszerezhetjük, de érdemes mindenből jobb minőségűt választani, mégiscsak megfürdünk benne. Árban nincs nagy különbség, azonban fontos, hogy bőrünkre a megfelelő termékeket használjuk, hiszen pár perc elteltével már kimutathatóak a véráramban. Szóval csak természetesen!

A bonbon hozzávalói

Amire szükségünk lesz:

5-6 szál levendula, ami körülbelül 1-2 evőkanálnyit tesz ki, 1 evőkanál citromsav, 3 evőkanál szódabikarbóna, 10 csepp levendulaolaj, 1 teáskanál növényi alapú olaj. Ez lehet olíva, mandula, vagy ami épp a kezünk ügyébe kerül.

Mindenképp szárított levendulát használjunk, hiszen ha nedvességgel érintkezik, a szódabikarbóna azonnal akcióba lép vele. Így arra is különösen ügyeljünk, hogy elkészítésekor ne legyen vizes se a tál, amiben készítjük, sem pedig a kezünk!Egy üveg tálban keverjük össze a citromsavat a szódabikarbónával, adjunk hozzá néhány csepp levendulaolajat, egy teáskanál szárított levendulát, valamint növényi-, vagy mandulaolajat. Ha minden a tálban van, keverjük össze a hozzávalókat, míg kásás állagot nem kapunk.

Ha kész a massza, borítsuk ki egy sütőpapírra. Fogjunk egy formát, - lehet bonbon-, vagy mézeskalácsforma - kinek melyik a szimpatikusabb, majd kanalazzuk bele a kencét, és jól tömörítsük össze. Mézeskalácsformák itt! Hagyjuk legalább egy éjszakán át állni. Ha ezt nem szeretnénk kivárni, forma nélkül is készíthetjük, csak golyócskákat kell formáznunk.

Már csak valami csinos ünnepi csomagolásra van szükségünk, és kész is a remek ajándék!

(via James Wong)

Címlapról ajánljuk

„Igaz a mondás, hogy mire a kezüket a kilincsre teszik,...

Májusban nyílt egy hely Szentendrén, ahol új életre kel a paradicsomos káposzta, a tejbegrízt elégedett sóhajok kísérik, és ahol az is barátságot köt a zöldborsófőzelékkel, aki valaha súlyos menzai traumákat szenvedett el. Szászfai Brigitta és Póti Bence, bár nem a vendéglátás felől érkeztek, pontosan tudták, hogy olyan helyet szeretnének nyitni, ahol barátságos a hangulat, ahol nem kell feszengeni, van kraft-IPA csapon, és valami ütős meglepetés a tányéron. Ez lett a Teyföl, amit a nyitás óta egyre lelkesebben látogatnak a vendégek. Indulásról, elvárásokról, csapatszellemről beszélgettünk, a mumussá vált “újragondolt” jelzőt pedig az étterem séfje, Kulcsár Alex segített helyretenni.

Kormos Lili

További cikkek

7 kiváló hazai étterem eldugott településeken

Falusi fine dining, vidéki gourmet – ilyen és hasonló hívószavakkal vonzzák be vendégeiket az ország messzi kistelepülésein is olyan éttermek, amelyek kiemelkedően igényes és előremutató konyhát visznek. A műfaj koronázatlan királyai persze egyértelműen a Dudás-testvérek: ők anno az Anyukám Mondtával feltették Encset a gasztrotérképre, az első között megmutatva, hogy egy eldugott kis községben vagy kisvárosban is lehet éttermi sikersztorit csinálni.