Nagy gondot fordítunk az ünnepek alatt az ajándékokra, a karácsonyi dekorációra, fára és az ünnepi menü megtervezésére. De mi van az illatokkal?
Hajlamosak vagyunk elhanyagolni az otthonunkat uraló illatokat, pedig ezek sokszor mélyebb nyomot hagynak bennünk, mint maga a látvány. Nincs is jobb, mint amikor belépünk egy lakásba, amit hívogató, melegséget árasztó illat leng körül. Hogy hogyan érhetjük ezt el? A sütőben sülő mézeskalács, gesztenye vagy a friss fenyőillat megteszi helyettünk a dolgát, de ha például nordmann vagy műfenyővel rendelkezünk, és idén nincs időnk sütni, érdemes házilag készíteni egy-egy illatozó díszt vagy karácsonyi potpourrit.
Szegfűszeges narancs és mandarin
A legismertebb és közkedveltebb illatcsoda a narancsba szúrt szegfűszeg – és persze nem véletlenül. Olcsó, tartós és dekoratív. Aztán ott vannak még az illatgyertyák és a már említett potpourri, amit otthon is elkészíthetünk saját ízlésünknek megfelelően. Mindkettőbe érdemes fahéjrudat, szerecsendiót, szegfűszeget, vaníliát, narancsot és almát tenni, amit aztán még felturbózhatunk egy kevés illóolajjal – persze csak a természetes fajtából!
Melegítsük elő a sütőt 250 fokra. Nagyon vékonyan szeleteljük fel az almát és narancsot, majd tegyük sütőpapírral bélelt tepsire, és süssük (folyamatosan ellenőrizve) egy-másfél órát. Ha megszáradtak és kihűltek a gyümölcsök, keverjük össze a fűszerekkel, és rendezzük őket tálba, vagy tegyük egy zárható üvegbe, és adjuk karácsonyra szeretteinknek.
Ezek mellett nagyon szépen mutat a konyhában fellógatva vagy vázába téve egy nagy csokor friss fűszernövény is, hiszen ez is szuper illatú - lehet ez például rozmaring, de tálba téve a citrus gyümölcsök is kitűnőek.
Karácsonyi-citrusos párologtató
Ha a rozmaring és a citrus mellett döntünk, készíthetünk belőlük „párologtató folyadékot” is: 1-2 dl vízhez adjunk 1 dl almalevet, citrom- és narancskarikákat, rozmaringot, két teáskanál vaníliát, de kerülhet bele fahéjrúd, szegfűszeg, borókabogyó, még akár szárított levendula is. A lényeg, hogy alacsony lángon főzzük egy pár órát – akár akkor is, mikor épp nálunk vannak a vendégek. Egy idő után el is zárhatjuk, és rátehetjük a radiátorra!
Ezek a kis „virágok” nagyon egyszerű és gyors tésztával készülnek, melynek a pikantériáját a citromhéj adja. Gyors olajban sütés után porcukorral meghintve, mézzel vagy meleg ...
A pad thai egy igazi finomság, amit igazából a szósz tesz nagyon ízletessé. Az hogy hús, tofu vagy zöldségek kerülnek hozzá, azt ízlés szerint el lehet dönteni. Mi most egy vegán pad ...
Egy tejfehérje érzékeny vagy vegán sokszor álmodozik a vajról. Akár pirítóson, akár főzéshez vagy sütéshez elengedhetetlen. Ha most mással próbálkoznál, mint a bolti margarin, akkor ...
A kávé és a víz mellett a tea dobogós helyezett a világ legtöbbet fogyasztott italai között, ezt talán sejthetjük. Nem mindegy viszont, milyen teáról beszélünk... lehet, hogy a zöld tea istenítése már a múlté? Új trónkövetelő akadt: az oolong.
A halakban található egészséges olajok nagyon hasznosak az emberi szervezet számára, így nem szabad megijedni a zsírosabb halfajtáktól sem. Nézzük, melyek a legegészségesebbek közülük!
Egyszer-kétszer már felbukkant a Lidl polcain a zöld, krémes finomság, melyet sokan a dubaji csoki házi változata miatt kerestek, most pedig újra kapható a slágertermék, ráadásul akciósan. Pisztáciakrém-imádók, figyelem!
Az alábbi egytálételek fogják e héten megkönnyíteni az életünket: nem kell hozzájuk se köret, se semmi, önmagukban elviszik a balhét, ha gyors ebédről vagy vacsoráról van szó.
A január az egészség és az életmódváltás hónapja, ez nagyon régóta így van - vagy legalábbis szeretnénk hinni, hogy így van, a mi életünkben is: ezúttal a csillagok mondják meg, melyik cukormentes süti a te horoszkópod párja, készítsd el még a hónapban!
Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...