"Egy jó csülökre legalább egy hétig kell készülnöm" – gasztrointerjú Tóth Verával

Az énekesnővel a gasztronómiához, főzéshez fűződő viszonyáról, és a párjával közösen indított videós projektjéről beszélgettünk.

Tóth Veráról az elmúlt hónapokban sokat lehetett hallani. A közösségi oldalán gyakran osztotta meg szerelmével átélt boldog pillanatait, és az életmódváltásával kapcsolatos sikereiről is többször beszámolt. Az énekesnő nemrégiben egy egészen új oldalát mutatta meg: Pauli Zolival elindították azEgyütt mEgyünkvlogot, amelyben nemcsak közös életükbe nyerhetünk betekintést, de olyan vendéglátókat, termelőket és borászokat is bemutatnak, akik a gasztronómia szerelmesei számára érdekesek lehetnek.Tóth Verával a közös projektről és a főzéshez fűződő viszonyáról beszélgettünk.

Mindig közel állt hozzád a gasztronómia?

Hajaj, nagyon is. Van nekem egy nagyon kedves barátom, a Mujahid Zoli, akivel sokat jártunk éttermekbe. Amit hallottunk, azt kipróbáltuk, de a tudásunk véges volt. Az embernek nem árt bennfentesnek lennie, mert akkor megismer mindent. Saját példámból okulva, még gasztronómiában jártas emberként sem hallottam olyan helyekről, amiket most meg tudok mutatni a vlogban.

A videókban pároddal, Pauli Zolival járjátok az országot, és népszerűsítitek a vidéki éttermeket. Ő gasztronómiai szakember és a SVÉT (Stílusos Vidéki Éttermiség) nevű egyesület egyik oszlopos tagja. Általa váltál bennfentessé?

Igen, Zoli hozott közelebb a gasztronómiához. Előtte is érdekelt, de negyedannyit nem tudtam az egészről, mint most. Sokat tanultam főzéstechnikákról, az ételek elkészítéséről és a vendéglátói felfogásról. Otthon főztem, de kellett egy szakember mellém, aki elmondja, hogy mit hogyan kell csinálni. Annyi kis praktikától lesz jobb egy étel!

Mondhatjuk, hogy ez lett a hobbid?

Nagyon élem ezt a világot. Ha meg kellett volna fogalmaznom 2-3 évvel ezelőtt, hogy mi a hobbim, nem tudtam volna száz százalékosan megfogalmazni, de most...

Melyik konyhai technika volt az, aminek örültél, hogy sikerült tőle megtanulnod?

Egy nagyon egyszerű dolgot mondok: a tészta frissen tartása. Hogy ne legyen száraz és tikkadt. Viszont egy jó steak elkészítését még tanulnom kell.

Inkább húsevő vagy?

Nem lennék vegetáriánus vagy vegán, az biztos, de úgy gondolom, hogy a jó húst tisztelni kell, mert az állat életét adta azért, hogy mi elfogyaszthassuk. Hagyjuk megérni azt a gyümölcsöt, hagyjuk kialakulni azt a jó húst, hagyjuk békében élni azt az állatot. Ezek a dolgok nagyon fontosak, ha jó alapanyagokkal akarunk dolgozni!

Zoli is a legjobbakkal dolgozik a Palkonyhán. Éppen ezért jó a slow living mozgalom, amit mi is képviselünk, és ami azt hirdeti, hogy a minőséghez idő kell, le kell lassulni hozzá.

Szerinted az emberek többsége tisztában van a minőségi étel fogalmával?

Sokan nem tudják, mi az a minőségi étel. Magyarországon nagyon magas fokon jár a gasztronómia, ami egy igényesebb réteget kiszolgál. Nem kell viszont gazdagnak lenni ahhoz, hogy az ember olyan étterembe menjen, ahol megadják a módját a vendéglátásnak. Ezeket a helyeket viszont meg kell találni. Ezért jó a vlogunk, mert megmutatjuk, milyen és hol elérhető az igazán stílusos, minőségi vendéglátás.

Nekem mindig fontos volt, hogy minőségi ételeket egyen a családom, már a nagymamámtól is ezt tanultam. Szerencsére vidéki lányként elég sok olyan ételt ettem, ami helyi alapanyagokból készült, és olyat, ami teli van tartósítószerrel, alig. Ő azt vallotta, hogy a szeretet az etet, és a családnak mindig a legjobbat kell kapnia. Találkoztam egy olyan emberrel, akinek ez szintén fontos, és akivel együtt ezt megmutathatjuk másoknak is. Én ehhez nagyon szívesen adom az arcomat. Semmiképp nem a szereplésről szól a dolog.

Neked, mint előadónak, pozitív töltést ad, hogy gasztronómiával is foglalkozhatsz?

Zolival pont azt beszéltük, hogy mindkettőnk szakmája jó hatással van a másikra, mert valami nagyon más. Kiszakadunk a monoton hétköznapjainkból. Ő eljön a koncertjeimre, én pedig lemegyek Palkonyára, és beállok a Palkonyhára dolgozni.

Ezek szerint Te is kiveszed a részed a vendéglátásból?

Persze, egy esküvőt is megcsináltam nemrég. Sosem kér meg, hanem magamtól úgy érzem, hogy segítenem kell. Együtt oldunk meg krízishelyzeteket, ha úgy alakul.

Vannak egyébként a kedvenc ételeid?

Abszolút! Szeretem a gombás rizottót, a kacsamájat, a sült csirkecombot fokhagymásan, és még sorolhatnám...

Három éve átestél egy műtéten, és komoly életmódváltásba kezdtél. Mik azok az ételek, amikre oda kell figyelned?

A szénhidrát-anyagcserezavarom miatt már korábban oda kellett figyelnem az étrendemre. Sokat fogyókúráztam, de semmi nem vált be, végül beszéltem egy belgyógyásszal, hogy adjon tanácsot. Ő a gyomor-bypass műtétet javasolta.

Nálam baromira nem adták könnyen magukat a kilók, muszáj volt mozognom a műtét után is. A testem teljesen átformálódott, és heti háromszor járok edzőterembe.

A nagyon zsíros, igazán magyaros ételeket el kellett felejtenem. Egy jó csülökre legalább egy hétig kell készülnöm, és vállalnom kell utána a következményeket, hogy nekem az problémákat okozhat. Nem tudok enni nehéz ételeket, el kell kerülnöm őket nagy ívben.

Ilyen szigorú étrend mellett hogy oldod meg az utazásaitok során, hogy mindent meg tudj kóstolni?

Az éttermekben általában akkora adagokat adnak, amivel nincs gond. Ha mégis, akkor átadom a tányérom Zolinak. Amivel meg szokott gyűlni néha a bajom, azok a fine dining éttermekben kapható kóstoló adagok. Ha többféle étel van az asztalon, nekem azt nem bírja a gyomrom.

Az ételek mellett a minőségi borok is szerepet kaptak az életedben, a borkóstolók a koncertjeid kísérői lettek. Ez a szerelem mikor kezdődött?

Az életem része lett a jó bor. Szerintem a korral érünk meg rájuk, ahogy a jó ételekre is. Nekem 7-8 éve vannak jelen az életemben a minőségi borok. Olyan fantasztikus boraink vannak, hogy azt se tudja az ember, hogy hova nézzen.

Ráadásul, én mindig rá tudok csodálkozni az új, ismeretlen dolgokra. A múltkor például az lepett meg, hogy a kadarka egy szőlőfajtáról, a siller pedig egy borkészítési technológiáról kapta a nevét. Ezt a két bort egyébként nagyon megszerettem.

A vlogotok néhány hete indult, te riporterként, kérdezőként is megjelensz a videókban. Hogy érzed magad az új szerepben?

Mivel én szociális embernek tartom magam, ezért tudom, mit kérdezzek azoktól, akikhez ellátogatunk. Szerintem lehetnék műsorvezető is, imádom csinálni. Nem bírnám hosszútávon, de érzem, hogy képes lennék rá. Nagyon élvezem a forgatásokat.

Mivel készültök az elkövetkező néhány hétben?

A vlog legközelebbi részében a Czukor Borsóba megyünk, Máriagyűdre. Karácsonyra is készülünk valamivel, de az egyelőre maradjon meglepetés.

Ezeket olvastad már?

Ezeket olvastad már?

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Tavaszi quiche-receptek

A quiche sokak receptrepertoárjában nem szerepel, ami nagy kár, ugyanis a francia pite kény és kedv szerint alakítható, igazítható mind a szezonhoz, mind a különböző igényekhez is. Jöjjön most pár tavaszi csoda!

Nosalty

További cikkek