Egy izgalmas párosításból: csodacsatni

A tavasz egyik legizgalmasabb párosítása a mézédes eper és a fanyar rebarbara. Fűszeres Eszter most megmutatja, hogyan férnek el együtt egy befőttes üvegben!

Eper, eper, eper...

Az igazi, szabadföldi eperre még várni kell, és ha ilyen marad az időjárás, akkor május végéig nem is vehetjük, csak ezt a keményebb, kevésbé zamatos, de legalább már magyar fajtát, amit még sajnos nem a nap süt a szabad földön. De ilyenkor már annyira ki vagyunk éhezve az eperre, hogy bizony elcsábulunk. Nem baj, ha még magában nem is annyira finom, egy jó csatniban már megállja a helyét! Egyébként az eperrel kapcsolatban talán a budapestiek is szerencsésnek mondhatják magukat, hiszen hatalmas eperföldek találhatóak a közeli Tahitótfalu határában, és jó eséllyel kifogható egy onnan érkező szállítmány, így legalább a kedvére tehetünk a lokális élelmiszer-vásárlást támogató lelkiismeretünknek.

A recept nem egy klasszikus csatni...

Az alapanyagokat előbb egyenként meg kell sütni a sütőben, így az elkészítési mód jobban hasonlít a ratatouille-hoz, és ettől lesz egy karakteresebb íz a végeredmény. Kicsit időigényesebb is, de mindenképp megéri kipróbálni!

Sült eper- és rebarbaracsatni

Hozzávalók 4 főre

  • 50 dkg eper
  • 50 dkg rebarbara
  • 2 fej hagyma
  • 8 ek Floriol extraszűz olívaolaj
  • 1 chili kimagozva
  • 2 ek balzsamecet
  • 2 ek cukor

Elkészítés

  1. Az epret, a rebarbarát és a hagymát megtisztítjuk, majd felszeleteljük.
  2. Előmelegítjük a sütőt 200 fokra. Egy tepsibe csak egyféle gyümölcsöt teszünk a sütőpapírra. Meghintjük cukorral, meglocsoljuk az olívaolajjal, és 20 perc alatt megsütjük.
  3. Mikor mindhárom elkészült, egy lábosban összefőzzük őket az ecettel, a chilivel, és még egy kevés olívaolajjal.
  4. Ekkor sózzuk is, de tehetünk hozzá más fűszereket is, attól függően, hogy mihez esszük majd. Ha egy kis rozmaringgal készítjük, akkor nagyon finom kacsamell mellé, ha zsályával, akkor borjúsült mellé, de ha kakukkfűvel, akkor egy tarja mellé passzol jobban.

További csatni receptek >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

Ha egyedi ízű, krémesen sós mártogatósra vágysz, ne keress tovább...

Kevés olyan sokoldalú sós mártogatós létezik a világon, mint az extrán krémes állagú, tökéletesen fűszerezett hummusz. A ropogós sárgarépától kezdve a puha pitatöredéken át egészen a szaftos grillkolbászig mindenféle földi jóval kombinálhatod a Fanan hummuszt, aminek most mind a 6-féle ízváltozatát leteszteltük!

Címlapról ajánljuk

„Igaz a mondás, hogy mire a kezüket a kilincsre teszik,...

Májusban nyílt egy hely Szentendrén, ahol új életre kel a paradicsomos káposzta, a tejbegrízt elégedett sóhajok kísérik, és ahol az is barátságot köt a zöldborsófőzelékkel, aki valaha súlyos menzai traumákat szenvedett el. Szászfai Brigitta és Póti Bence, bár nem a vendéglátás felől érkeztek, pontosan tudták, hogy olyan helyet szeretnének nyitni, ahol barátságos a hangulat, ahol nem kell feszengeni, van kraft-IPA csapon, és valami ütős meglepetés a tányéron. Ez lett a Teyföl, amit a nyitás óta egyre lelkesebben látogatnak a vendégek. Indulásról, elvárásokról, csapatszellemről beszélgettünk, a mumussá vált “újragondolt” jelzőt pedig az étterem séfje, Kulcsár Alex segített helyretenni.

Kormos Lili

További cikkek

7 kiváló hazai étterem eldugott településeken

Falusi fine dining, vidéki gourmet – ilyen és hasonló hívószavakkal vonzzák be vendégeiket az ország messzi kistelepülésein is olyan éttermek, amelyek kiemelkedően igényes és előremutató konyhát visznek. A műfaj koronázatlan királyai persze egyértelműen a Dudás-testvérek: ők anno az Anyukám Mondtával feltették Encset a gasztrotérképre, az első között megmutatva, hogy egy eldugott kis községben vagy kisvárosban is lehet éttermi sikersztorit csinálni.