Elhunyt Horváth Rozi, a híres magyar fűszermárka névadója

86 éves korában elhunyt Horváth Rozi, a márka névadója. Horváth Rozi szívét-lelkét beleadta az általa készített fűszerkeverékekbe és sok családi asztalt különlegessé tévő receptjeibe.

Horváth Rozi Tolmácson született Drozgyik Ilona néven, 1939-ben. Mindenki számára ismerősen csengő nevét később férjétől, Horváth Lajostól kapta becenévként. Eredetileg divattervező szeretett volna lenni, de rajztudását ezen a területen nem tudta kamatoztatni, mert nem indult a kiszemelt textiltervező szak a főiskolán. A kezdetekben dolgozott porcelánfestőként, műszaki rajzolóként - olvasható a márka Facebook-posztjában.

Az életébe házasságkötése hozta a fordulatot, mivel férjét munkája miatt elkísérte Észak-Afrikába, Algériába. Itt ismerte meg a fűszereket és a francia nyelvet, szívesen kísérletezett különleges fűszerek párosításával, és ekkor „vált igazi háziasszonnyá”, méghozzá egy francia szakácskönyv segítségével. 1974-ben tértek haza.

1985-ben férje egyik barátja látogatta meg őket, amikor is a konyhában a fűszerpolc leszakadt. Az ezt követő szóváltás hozta az ötletet Ilona számára, hogy fűszerekkel foglalkozzon. Ezután nem sok idő telt el, és 1993-ban saját márkája is elindult.

Horváth Rozi
Horváth Rozi (1939-2025)

Tévéműsorok, könyvek és videokazetták követték a fűszereket, Ilona 2002-ben vonult nyugdíjba. Az ezt követő időszakot az utazásnak, kísérletezésnek, könyvírásnak szentelte.

Horváth Rozi és Kaszás Géza az RTL Klub Receptklub című műsorában, a 2000-es évek elején.
Horváth Rozit a magyar háztartásokban fűszerei és praktikái miatt ismerték

2003-ban a Magyar Hírlap által kiadott 50 legsikeresebb nő listán is helyet kapott. Nyugodjék békében!


Még több friss cikk:

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Húsvéti bableves

A Húsvétot mindig lelkes készülődés, és a jó minőségű házilag füstölt sonkák utáni hajtóvadászat előzi meg. A nagyszombati vacsora elteltével azonban legtöbben telítődnek a ...

A legegyszerűbb sajtos rúd

Nagyon finom és nagyon egyszerű, gyorsan elkészíthető vendégváró. Érdemes egyszerre két adagot sütni belőle, mert gyorsan fogy. A tetejére sajt helyett lehet szezámmagot, köménymagot, ...

Húsvéti sárgatúró

Nyírségi - hajdúsági étel, nálunk húsvéti hagyomány. Mióta eszemet tudom, ismerem ezt a finomságot... :) A templomi szentelésnél a sonka, a kolbász, a kalács és a bor mellett ez az ...