Így készíts csokiba mártott gesztenyeszívecskét Valentin-napra

Későn jutott eszedbe, hogy valami finomság is kéne az asztalra Valentin-napra? Mutasd meg ezzel a recepttel, hogy a te szíved is gesztenyéből van!

A gesztenye olyan sokoldalú termés, hogy szinte minden ünnepi asztalon jól mutat. Fagyasztott massza változata lehetővé teszi, hogy ne csak az őszi, szezonális időszakban élvezzük, hanem az év bármely napján. Ezzel a cuki gesztenyeszívvel bárkit könnyedén meglephetsz, hiszen amellett, hogy gyorsan összeállítható, mutatós és persze nagyon finom. Akár egyedül, akár együtt készítitek, Valentin-napon garantáltan ilyen édességre van szükségetek!

Isteni gesztenyeszív - RECEPT ITT!

Recept a gesztenyeszívhez:

A gesztenyemasszát kivesszük a mélyhűtőből, és hagyjuk, hogy a konyhapulton szobahőmérsékleten teljesen felolvadjon. Ha jobban szereted saját magad ízesíteni, akkor érdemes natúr masszát választani. A recept édesített változattal készült, így nem szükséges bele hozzáadott cukor.

A felengedett gesztenyét villa segítségével összetörjük egy tálban, hozzáadjuk a kekszmorzsát, majd meglocsoljuk egy kis rummal és vaníliakivonattal.

A gesztenyegolyók közepébe gyakran kerül meggy, ezért ebbe a receptbe is belecsempésztük. Nyugodtan használhatjuk a fagyasztott és a befőtt változatot is. Természetesen ez egy opcionális hozzávaló, de higgyétek el, az íz mellett a szívek textúráját is megbolondítja. Érdemes hozzáadás előtt a meggyekből kinyomkodni a felesleges levet, és pár percre egy kis rumba áztatni őket. Ha kevesebb rumot öntöttünk rá, akkor mehet egyenesen a masszához, ha többet, akkor csepegtessük le róla, nehogy túlságosan eláztassa a gesztenyét.

Isteni gesztenyeszív - RECEPT ITT!

Amikor a massza már teljesen összeállt, formázzunk belőle cseppalakokat, amelyeknek a fejét kicsit nyomkodjuk be. Én nagyobb méretűre formáltam a cseppeket, de természetesen lehetnek kisebbek is, attól függően, hogy hány darabot szeretnénk belőle. A nagyobbakból így 20 darab jött ki. Készíthetjük őket valóban szívalakúra vagy gömbölyded, gesztenyére emlékeztető formára.

Isteni gesztenyeszív - RECEPT ITT!

Az elkészült szíveket hagyjuk egy kicsit pihenni, míg gőz fölött felolvasztjuk az étcsokoládét. A csokit törjük apróra, így könnyebben lesz cseppfolyós, és elsőre csak a háromnegyedét tegyük a tálkába. Alacsony lángon, sűrűn kevergetve figyeljük, ahogyan felolvad. Miután elzártuk a lángot, hozzáadhatjuk a maradék csokit is. Addig keverjük, míg azok is felolvadnak benne. A pihentetett formákat fogpiszkáló vagy fondue-villa segítségével az étcsokiba mártjuk, majd sütőpapírra helyezve a hűtőbe rakjuk őket 15 percre.

Ez idő alatt felolvasztjuk a fehércsokoládét is ugyanilyen módszerrel. A hűtőből kivett, megdermedt gesztenyeszívekre csíkokat húzunk a fehér csokival, de a szabadon maradt csúcsokat is belemárthatjuk, a díszítés rajtunk áll.

Miután visszatettük őket 10 percre hűteni, már készen is állnak a falatozásra. Mutatós tányéron, sorba rendezve, pezsgővel kínáljuk.

Isteni gesztenyeszív - RECEPT ITT!

Az isteni gesztenyeszív receptjét itt találod. Küldd el annak, akinek szüksége van egy gyors desszertre, miután te magad is letesztelted!

Fotók és recept: Kristyán Fanni

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket is olvasd el:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk