Íme a trükk, amivel bárki le tud szokni a körömrágásról

A körömrágás legtöbbször gyermekkorban kezdődik és sokan felnőttként maguktól elhagyják ezt a szokást. Ha azonban mégis megmarad, nehéz leszokni róla. Most mutatunk egy egyszerű trükköt, ami segít a rossz szokás elhagyásában.

A körömrágás egy rossz szokás, amiről gyerekként és felnőttként is nehéz leszokni. Sokan hiába próbálkoznak rágózással, stresszlabda nyomogatással vagy épp keserű körömlakkal, a szokás megmarad. Egy meglepően egyszerű módszer azonban végleg segíthet megszabadulni a körömrágástól

Íme a trükk, amivel bárki le tud szokni a körömrágásról

A legtöbbször valamilyen mentális probléma áll a körömrágás hátterében

Az olyan kényszeres cselekedetek mögött, mint a körömrágás, bőrtépkedés vagy szájrágás, általában valamilyen mentális probléma áll. A legtöbben ezeket a pótcselekvéseket az érzelmeik szabályozására, a stressz és a szorongás „kezelésére” használják, azt a frusztráció okozza. Amellett, hogy a körmöket és a körömágyat károsítja ez a szokás, a körömrágás a fogaknak is rosszat tesz és nem utolsó sorban nem szép látvány.

Leszokni róla azonban nem könnyű, sokan olyan drasztikus módszereket is hajlandóak bevetni, mint a keserű körömlakk vagy az épített műkörmök, csak hogy abbahagyják a körömrágást. A JAMA bőrgyógyászati folyóiratban publikált tanulmány szerint azonban van egy ezeknél jóval egyszerűbb és hatékonyabb módszert. 

Az angolul „habit replacement”-nek nevezett módszer lényege, hogy a rossz szokásainkat ártalmatlan szokásokra cseréljük le. A Hamburgi Egyetem kutatói hat héten keresztül vizsgálták, hogy elősegíti-e a körömrágásról való leszokást, ha azt a karok vagy az ujjak gyengéd érintésére próbáljuk lecserélni. A kutatásban résztvevő majdnem 300 főnek ó stresszes helyzetekben kellett megérinteniük a saját kezüket, karukat, ahelyett, hogy a körmüket rágnák vagy a hajukat tépkednék.

A 6 hét után a résztvevők 86%-a volt elégedett az új módszerrel és a vizsgálatban résztvevők több, mint fele tapasztalt valamiféle javulást a kutatás során.

A módszer segít átprogramozni az agyat arra, hogy a kellemetlen szokás helyett valamiféle „kedves”, gyengéd érintést alkalmazzunk saját magunkon, ami a stresszes helyzetben egy egészségesebb és pozitívabb reakció, saját magunk megnyugatásában is segít.

Forrásunk volt. 


Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Társasházi pályázat három egyszerű lépésben

Május 31-ig küldhetitek el ötleteiteket az OTP Bank Társasházi Pályázatára. A határidő közeleg, de megéri sietni, hiszen 15 társasházi közösség nyerhet összesen 30 millió forint vissza nem térítendő támogatást.

Címlapról ajánljuk

További cikkek