Cinnabon – a legbűnösebb fahéjas tekercs ragacsos cukormázzal érkezik

Ha van pár dolog, amiért az amerikaiakat _tényleg_ csípjük, az egyik tuti a cinnabonjuk: nem elég, hogy az ő fahéjas csigájuk is a világ legfinomabb házi kelttészta-ágyán érkezik, az egészet nyakonöntik egy olyan addiktív-ragacsos cukormázzal, amitől tényleg mennybe megyünk.

Szóval adott egy házi, kelt tésztás fahéjas tekercs, ami nálunk sem ismeretlen édesség a hétvégi asztalokon – az amerikaiak azonban nem álltak meg itt, ez nekik nem volt elég édes, nem volt elég csábítóan bűnös. „Öntsük le az egészet egy extra ragacsos, gejl, addiktív cukormázzal, hadd vonja be az összes csupasz csigát!" – gondolták, és meg is csinálták. Mi pedig most leutánoztuk őket, ha már január van, sötét és depi....és sajnos isteni lett. Plusz előnye, hogy vegán, tojás- és tejtermék nélküli fahéjas csigát alkottunk, hogy a mentesen étkezők is örüljenek kicsit.

Cinnabon, az amerikai fahéjas csiga, recept itt! (Fotók és recept: Kristyán Fanni)

Ennek a finomságnak a láttán biztosan összefut majd a nyál a szádban! A cukorbevonattal nyakon öntött fahéjas tekercs az amerikai péksüteménylánc, a Cinnabon védjegye. A népszerű specialitás mára összeolvadt a márka nevével, ahogyan az egy igazi franchise-nál történni szokott. Lássuk, hogyan készítettük mi, Próbáljátok ki mindenképp!

Hozzávalók:

Tészta

  • 500 ml mandulatej (cukormentes)
  • 100 g tejmentes margarin (sótlan, olvasztott)
  • 50 g barna cukor
  • 7 g élesztő
  • 650 g finomliszt (kelt tészta süteményliszt)
  • 2 csipet só

Töltelék

  • 50 g tejmentes margarin (puha)
  • 150 g barna cukor
  • 3 ek fahéj

Öntet

  • 200 g porcukor
  • 15 ml mandulatej
  • 1 teáskanál vaníliakivonat
Cinnabon, az amerikai fahéjas csiga, recept itt! (Fotók és recept: Kristyán Fanni)

Elkészítés

Tészta

A felmelegített mandulatejet egy nagy edénybe öntjük, hozzáadjuk a margarint, a barna cukrot, végül az élesztőt, és 5 percig hagyjuk pihenni. Ezután jöhet hozzá a liszt és a só, hogy a tésztát egy fakanál segítségével vagy a kezünkkel könnyedén össze tudjuk gyúrni. Egy konyharuhával vagy folpackkal fedjük le, és tegyük félre pihentetni 1 órára valamilyen meleg helyre. Amikor a tészta szépen megkelt a melegben, szórjunk rá egy kis lisztet, és gyúrjuk át ismét, mielőtt még a sodródeszkára fektetjük. Ezután elkezdjük téglalapalakúra, kb. 1,5 centi vastagra nyújtani.

Töltelék

A kinyújtott tészta felszínét megkenjük puha margarinnal, megszórjuk a barna cukorral és a fahéjjal, majd elkezdjük egyenletesen feltekerni.

A feltekert roládot 2 centi vastag cikkekre vágjuk, a tekercseket pedig egy margarinnal kikent hőálló tálba helyezzük egymás mellé, és egy fél órát hagyjuk állni. A pihentetés után a 180°C-os előmelegített sütőbe helyezzük őket 30 percre. Ha szeretnénk, meglocsolhatjuk őket egy kis vaníliakivonattal, mielőtt a sütőbe rakjuk őket.

...és végül...az öntet!

Egy tálba beleöntjük a porcukrot, hozzáadjuk a mandulatejet és a vaníliakivonatot, és egy habverő segítségével összekeverjük. A tekercseket a sütőből kivéve még melegen, a mázzal meglocsolva tálaljuk.

Videó az elkészítéshez:

Jó étvágyat ehhez az édes csodához!

Recept és fotók: Kristyán Fanni

A cinnabon teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több nem mindennapi szépség:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?