7 tipp házi bőrradír készítésére!

Évek óta kaphatóak a boltok polcain a mikrogyöngyös arckrémek és bőrradírok. A bennük lévő apró szemcsék tökéletesen tüntetik el a bőrfelszínről az elhalt hámsejteket. De!

A legújabb kutatások kimutatták, mennyire szennyezik ezek a – lefolyóba kerülő anyagok által – a vízellátást illetve a környezetet. Így már több nagy cég is tervezi ezen termékeinek forgalomból való fokozatos kivonását.
A környezetszennyezés mellett a pénztárcánkat sem kímélik ezek a termékek, miért is ne használjuk inkább a természetes, olcsó, és ugyanannyira hatásos anyagokat? A beszerzésük biztosan nem fog gondot okozni!

Finom szemcsék

A zabpehely és a mandula finom rostjai tehermentesítik az arc illetve a dekoltázs bőrét, így az ezekből készült termékeket az érzékeny bőrűek is előszeretettel használhatják. A zabpehely nyugtatja a gyulladt bőrt, emellett hatékony segítség lehet a kiütések, viszketés és duzzanatok ellen – mondja a szakértő Francesca Fusco, New York-i bőrgyógyász.

Cukor

A cukor előnye, hogy minden bőrtípus jól tolerálja, gyorsan felszívódik, beszívja a nedvességet, így jól hidratál. Száraz kézre, karokra és lábra egyaránt használhatjuk. Sőt, még hajkoronánknak is jót tesz.
"A cukor nem hagy maga után "maradékot", így a legjobb dolog, amit tehetünk, hogy adunk hozzá egy evőkanállal a hajkondicionálónkból, és ezzel a kombinációval élénkítjük fejbőrünket” - mondta Fusco.

Magvak és héjjak

Az őrölt dió héja, a sárgabarack magja és a szőlőmag durva szemcséi segítenek az érdes bőr puhításában, így hatékonyan használhatjuk őket a könyök illetve sarok problémás területein. Érzékeny bőrfelületeken – mint az arc vagy mellkas – csak akkor használjuk őket, ha nagyon finom porrá vannak őrölve, ellenkező esetben irritációt okozhatnak.

Rizs

Az ázsiai országokban a rizs nemcsak az étkezés szempontjából preferált alapanyag – bőrápolási eszközként is igen elterjedt. Évszázadok óta használják, hiszen az egyik legjobb harcos a zsíros és gyulladásban lévő bőr enyhítésére. Állítólag még az ekcémás bőrre is kiválóan alkalmazható, ahogyan egyéb más kiütések ellen is.
A porrá őrölt rizst keverjük el a – lehetőleg – illatmentes testápolóban, és használjuk bőrünkön 20 percig maszkként – javasolja Ellen Marmur New York-i bőrgyógyász.

Fehérmályva gyökér

Patikákban és bioboltokban vásárolhatunk fehérmályva-gyökeret, amelynek rostjai tökéletesen radírozzák az arc és a test bőrét. Gyulladáscsökkentő hatása miatt számos tünet kezelésére alkalmas, úgy mint az akne, leégés illetve hámlás, sőt, a rosacea, vagyis a kivörösödött bőr, ekcéma és egyéb duzzanatok ellen is kiváló.

A só kristályszemcséi durva textúrával rendelkeznek, és bár lehet, hogy sokszor nem a legkellemesebb érzés átdörzsölni vele bőrünket, éppen ennek a tulajdonságának köszönhetően javíthatja a vérkeringést! Emellett elvonja a vizet a bőrből, így mattító hatású. Ha azonban érzékeny területekre, arcra, nyakra vagy mellkasunkra használnánk, mindenképp a lehető legfinomabb szemcséjű sót válasszuk.

Kávézacc

Adjunk egy maroknyi kávézaccot olívaolajhoz (paszta állagú legyen a keverék), és masszírozzuk lentről felfelé bőrünkbe, a szívünk irányába. A koffein segíthet levinni a vizesedés által felhalmozódott vizet a szervezetben.
Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek