3 tipp, mit ajándékozz a barátnőidnek

Ismét divat otthon készített ajándékokkal meglepni szeretteinket. Olyan tippeket válogattunk most össze, amelyekkel lány ismerőseinknek kedveskedhetünk.

Ajakbalzsam shea-vajjal

Ajkaink hidratálása nemcsak a téli hónapokban fontos, hiszen a szél és a fűtésszezon együttesen veszik igénybe bőrünket. Mivel az ajkakon a legvékonyabb a bőrréteg, ezért erre a területre kiemelt figyelmet kell fordítanunk. Az ajakír elkészítése egyszerűbb, mint gondolnánk, és legalább biztosan tudjuk, mi van benne.

Többféle alapot választhatunk, van aki a vazelinra esküszik, de mivel ez kőolajszármazék, ezért mi inkább kerüljük. Sokkal jobb választás a shea-vaj, ami egy közepesen kemény, sárgásfehér színű növényi zsiradék, és egy Közép-Afrikában őshonos fa terméséből készül. A shea-vaj egyik legnagyobb értéke, hogy sokáig változatlan minőségű marad, nehezen avasodik. Legfontosabb alkalmazási területe a bőrápolás. Összetételéből adódóan a finomítatlan, kezeletlen vaj önmagában is bőrápoló hatású. Gazdag zsírsavtartalma mellett sok A-, E- és F-vitamint tartalmaz. Megfelelő körülmények között tartva egy évig biztosan megőrzi minőségét, de egy év után is csak vitamintartalma kezd lassan csökkenni. Shea-vajat 100 ml-es kiszerelésben kb. 1500 Ft-ért tudunk beszerezni a drogériákban, illetve nagyobb gyógyszertárakban.

Hozzávalók:

  • 1 evőkanál shea-vaj

  • 1 evőkanál kakaóvaj

  • 1 evőkanál méhviasz

  • 1 teáskanál mandulaolaj

Gőz felett melegítsük fel a méhviaszt, és adjuk hozzá a kakaó- és shea-vajat, majd a mandulaolajat. Addig kavarjuk, amíg a hozzávalók egyneműek nem lesznek. Ha színezni szeretnénk, akkor tegyünk bele egy keveset megmaradt rúzsunkból vagy egy kis természetes színezéket. Amennyiben illatos balzsamot készítenénk, adjunk hozzá narancs- vagy rózsaolajat. Ha tökéletesen sima és egységes masszát kaptunk, tegyük kis fém tégelyekbe vagy egy már elhasznált ajakápoló dobozába, amit előtte természetesen jól kitisztítottunk. A hobbyboltokban is beszerezhetünk klasszikus rúzs formájú, átlátszó műanyag tégelyeket, amiket később egyedi matricákkal, feliratokkal is dekorálhatunk, így még személyesebbre szabhatjuk ajándékunkat.

Borsmentás bőrradír

Már az ókori egyiptomiak és perzsák is ismerték a borsmentát, sőt, termesztették is. A legtöbb fogkrémben, rágóban, krémben és gyógyszerben megtalálható ez a növény, emésztést segítő, nyugtató, stressz oldó hatása pedig közismert. A bőrre is kiváló, de vigyázzunk, az érzékeny bőrűeket irritálhatja, és mivel a vérbőséget fokozza, ezért a várandós anyák is jobb, ha kerülik. Ajánlatos emiatt ajándékozás előtt kipuhatolni, hogy nem érzékeny-e az illető erre a növényre.

Hozzávalók:

A zöldfűszereket keverjük össze a citrom lereszelt héjával, a borssal, az olajjal, majd tegyük fel kis lángon melegedni. Ha forr, tegyünk rá egy fedőt, hagyjuk így 2 percig, majd húzzuk le a tűzről. Ha kicsit lehűlt, szűrjük át, majd keverjük hozzá a sót. Öntsük át egy légmentesen zárható üvegbe, végül helyezzünk a tetejére kevés citromhéjat, és öntsünk rá kevés olajat lezárásként. Vegyünk egy befőttes-, vagy csatos üveget, tegyük bele a bőrradírt, majd selyemszalaggal kössünk rá karácsonyi üdvözlőkártyákat.

Levendulás fürdőbonbon

Manapság már igen sok helyen lehet kapni színes-szagos, csodaszép, és jó minőségűnek (tűnő) fürdőbonbonokat, de mindig fennáll a veszélye, hogy telerakják ilyen-olyan színezékekkel, kőolajszármazékokkal, és a természeteshez közel sem álló adalékokkal. Ezért én az általam készítettre esküszöm, és bátran ajánlom érzékeny bőrű társaimnak is. A hozzávalókat bármelyik drogériában vagy bioboltban könnyen beszerezhetjük, de érdemes mindenből jobb minőségűt választani, mégiscsak megfürdünk benne. Árban nincs nagy különbség, azonban fontos, hogy bőrünkre a megfelelő termékeket használjuk, hiszen pár perc elteltével már kimutathatóak a véráramban. Szóval csak természetesen!

Hozzávalók:

  • 5-6 szál levendula (kb. 1-2 evőkanálnyi)

  • 1 evőkanál citromsav

  • 3 evőkanál szódabikarbóna

  • 10 csepp levendulaolaj

  • 1 teáskanál növényi olaj

Mindenképp szárított levendulát használjunk, hiszen ha nedvességgel érintkezik, a szódabikarbóna azonnal akcióba lép vele. Így arra is különösen ügyeljünk, hogy elkészítésekor ne legyen vizes se a tál, amiben készítjük, sem pedig a kezünk!

Egy üveg tálban keverjük össze a citromsavat a szódabikarbónával, adjunk hozzá néhány csepp levendulaolajat, egy teáskanál szárított levendulát, valamint növényi-, vagy mandulaolajat. Ha minden a tálban van, keverjük össze a hozzávalókat, míg kásás állagot nem kapunk.

Ha kész a massza, borítsuk ki egy sütőpapírra. Fogjunk egy formát, ez lehet bonbon- vagy mézeskalácsforma, kinek-melyik a szimpatikusabb, kanalazzuk bele a kencét, és jól tömörítsük össze. Mézeskalácsformák itt! Hagyjuk legalább egy éjszakán át állni. Ha ezt nem szeretnénk kivárni, forma nélkül is készíthetjük, csak golyócskákat kell gömbölygetnünk. Már csak valami csinos ünnepi csomagolásra van szükségünk, és kész is a remek ajándék!

További szépségápolási praktikákat, itt találsz!

Címlapról ajánljuk

További cikkek