Egérbor, lárvás sajt, bikapénisz – A világ legundorítóbb ételei

A világ leggusztustalanabb ételeinek múzeumában egészen érdekes ételeket találunk, amelyektől könnyen meglehet, hogy mi undorodunk, a világ más tájain azonban igazi kuriózumként fogyasztják őket. A következő 10 ételtől garantáltan nem jön meg az étvágyad...vagy lehet, hogy mégis?

A világ leggusztustalanabb ételeinek múzeumában nyolcvan, a Föld különböző helyeiről származó ételt találunk, melyek külsejüknek, összetevőiknek, sok esetben pedig ízüknek vagy szaguknak köszönhetik, hogy a világ nagy része undorodik tőlük. A svédországi Malmőben található múzeum 10 legtöbb ellenérzést kiváltó ételét mutatjuk most be.

Bikapénisz

A bikapénisz kínai eredetű étel, és sokak szerint vágykeltő hatással bír. Kínában nem mellesleg igen nagy kultusza van a péniszevésnek a – nem feltétlenül hivatalos – potencianövelő hatás miatt, Pekingben például külön péniszétterem is van, ahol csak és kizárólag állatok hímtagja kerül terítékre.

Casu Marzu

Szardínia egyik legnagyobb kuriózuma nem más, mint a lárvákkal teli sajt, a casu marzu. Az étel attól különleges, hogy a sajtot napokig szabad levegőn hagyják, hogy a legyek beleszálljanak. A rovarok előszeretettel petéznek bele a sajtba, melyből lárvák keletkeznek, ezek pedig nemcsak hogy a sajtból táplálkoznak, de egyben egy különleges ízt is adnak az ételnek, amelyről persze nem sokan tudnak nyilatkozni, mert kevés olyan ember van, aki rákapna a nem túl gusztusos látványra.

Száznapos tojás

Te megkóstolnád?

A Kínában évszázadok óta kedvelt az ezeréves vagy százéves (valójában azonban csak száznapos) tojás, amely kacsa, csirke vagy fürj tojásából készül, és amelyet akár öt hónapig is áztatnak egy különleges kínai levesben, amely fekete teát, sót, meszet és fahamut is tartalmaz.

Cuy

Dél-Amerikában nem tipikus házikedvencként tartják a tengerimalacokat...

Nemrégiben mi is írtunk erről a dél-amerikai különlegességről, a sült tengerimalacról, amely igazán közkedvelt és népszerű étel az Andok vonulatain. Gyorsan szaporodó, kevés pénzből is fenntartható jószág, melyet a világ más részein inkább házikedvencnek, mintsem főfogásnak tartanak.

Denevérleves

A gyümölcsdenevérekből készült leves olyan népszerű volt Guamon (Kolumbiában), hogy a denevérek majdnem kipusztultak. Amikor a denevéreket megfőzik, erős, vizeletszerű szagot árasztanak, de a húsuk állítólag édes, és az ízük kicsit olyan, mint a csirkéé – írja a Disgusting Food Museum.

Haggis

A skót különlegesség, a haggis

A skótok kedvelt étele, a haggis darált birkamájból, tüdőből és szívből készül, hagymával, zsírral és zabpehellyel kombinálva. A pudingot bélben – hagyományosan birkagyomorban – főzik. Te is rögtön kettőt kérnél belőle, ugye?

Kiviak

A kiviak egy hagyományos grönlandi inuit étel, elkészítéséhez akár 500 kismadarat, úgynevezet aukokat varrnak fókabőrbe, majd az egészet három hónapig egy szikla alatt tárolják, ezután pedig – zömmel ünnepekkor, különleges alkalmakkor – elfogyasztják a madárhúst.

Kumisz

Sokaknak lehet ismerős a Magyar vándor című filmből a kumisz, vagyis a fermentált kancatej, amely Dél-Oroszországban és Közép-Ázsia nomád népeinél a mai napig közkedvelt alkoholos, enyhén édeskés és szénsavas ital.

Egérbor

Ismét egy dél-kínai, illetve koreai különlegesség van terítéken: az egérbor általában pár napos, még csupasz kisegerekből készül.

Birkaszem

A pácolt birkaszemgolyókat Mongóliában néha másnaposság ellen használják.

Furcsa, olykor bizarr ételekből Dunát lehetne rekeszteni. A malmöi illetve a berlini testvérmúzeumban kiállított darab még a durián, a Hárkal nevű fermentált cápahús és a szagos, szójababból készült tofu is, amelyet előszeretettel fogyasztanak Kínában reggeliként (is).

Forrásunk volt.


Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Tavaszi quiche-receptek

A quiche sokak receptrepertoárjában nem szerepel, ami nagy kár, ugyanis a francia pite kény és kedv szerint alakítható, igazítható mind a szezonhoz, mind a különböző igényekhez is. Jöjjön most pár tavaszi csoda!

Nosalty

További cikkek