Tűzdelt báránysült húsvétra

Még soha nem készítettél báránysültet? A húsvéti menübe itt az ideje belecsempészni ezt a rendkívül ízletes finomságot! Kornél szakácsunk végig fogja majd a kezed, lépésről lépésre főzz vele!

{ GALÉRIA = title:T%C5%B1zdelt%20b%C3%A1r%C3%A1nylapocka%20l%C3%A9p%C3%A9sr%C5%91l%20l%C3%A9p%C3%A9sre, 1,2,3,4,5,6,7,8 }

A bárányhús elsődleges fűszerei: rozmaring, fokhagyma, menta, kömény, tárkony, bouquet garni (petrezselyemlevél, kakukkfű, szegfűszeg).Ha még inkább ízletes húst szeretnénk készíteni bárányból, akkor pedigpácolhatjuk a húst sütés előtt, páctippek itt!

Tűzdelt báránylapocka recept

Hozzávalók 4 főre

  • 1 db báránylapocka (kb. 1,3 kg)
  • 3 db makói vöröshagyma
  • 2 db fokhagyma
  • 1 csokor friss rozmaringág
  • 1 üveg száraz fehérbor
  • 3 ek sertészsír
  • 0,25 dkg só
  • frissen őrölt feketebors
  • 0,2 l alaplé
  • 1 tk étkezési keményítő

A körethez

  • 4 db nagyobb szem burgonya
  • 0,15 kg liptói juhtúró
  • 0,25 l tejföl
  • 1 csokor friss snidling

Három ünnepi menü húsvétra >>

Bárány elkészítése

  1. Készítsük elő a hozzávalókat. A vöröshagymát és az egyik fokhagymát tisztítsuk meg, a fokhagymagerezdeket vágjuk kisebb hasábokra, a rozmaringot pedig aprítsuk kisebb ágakra.
  2. A lapockát jól sózzuk, borsozzuk meg. Nem kell megijedni a nagyobb mennyiségű sótól, hiszen a belsejét is szeretnénk ízesíteni valamennyire.
  3. A sózást követően vékony pengéjű kis kés segítségével tűzdeljük meg a lapockát a következőképpen: szúrjuk a pengét a bőrös oldalán a húsba kb. 2 cm mélyen, majd egy negyed fordulattal fordítsuk el. Tűzzük bele a fokhagymagerezdet, majd a rozmaringot is. Így haladjunk, amíg a húsos részekkel nem végeztünk. A csontos, illetve a lábszár részeknél nem kell tűzdelni.
  4. Egy akkora tepsit, amibe a lapocka belefér, kenjünk ki két evőkanál zsírral, tegyünk bele negyedekre vágott vöröshagymát és a másik egész fokhagymát is, keresztben félbevágva, a vágott felével lefelé. Fektessük bele a lapockát, öntsünk a tetejére 1 ek olvasztott zsírt, majd alá 2-3 dl fehérbort, és fedjük le alufóliával. A sütőt csak akkor kell bekapcsolni, amikor ténylegesen kezdjük a sütést, nem kell előmelegíteni. Állítsuk 180 °C fokra, majd tegyük be a lefedett tepsit egy óra hosszáig.
  5. Az idő leteltével távolítsuk el a fóliát, és időnként saját levével locsolgatva süssük a lapockát aranybarnára. Sütés közben időnként pótoljuk a levét fehérborral.
  6. Amikor a sült elkészült, vegyük ki a tepsiből egy vágódeszkára pihenni, majd a tepsit tegyük fel a gáztűzhelyre, és forraljuk fel a pecsenyelevet. Adjunk hozzá 2 dl alaplét, majd miután újból felforrt, és a tepsiben már nem maradt leragadt pecsenyeszaft, szűrjük át egy gyorsforraló edénybe. Közepes lángon sűrítsük be a pecsenyelevet. Amennyiben a kelleténél hígabb, egy teáskanál keményítőt kis vízzel elkeverve adjunk hozzá, hogy a kívánt sűrűséget elérjük.

Köret elkészítése

  1. A burgonyákat süssük meg héjában a sütőben. Amíg sülnek, a juhtúrót keverjük a tejföllel simára, majd adjuk hozzá a finomra vágott metélőhagymát. Amikor a burgonya megsült, késsel vágjunk a közepébe keresztet, majd kezünkkel összenyomva, nyissuk ki és adjuk hozzá a juhtúrós öntetet.
  2. Tálaláskor a lapockát szeleteljük fel, tegyünk a tányérra a pecsenyeléből, arra fektessük fedésben a hússzeleteket, végül tegyük mellé a burgonyát.

A rovat korábbi cikkeit itt találod >>

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?