Karácsonyi bonbonkészítés

A házilag készített bonbonoknál nincs nagyobb ajándék, töltelékükbe belekerül a készítőjük lelkéből is egy darabka! (x)

Mi lehetne a legegyszerűbb és egyben legcsodálatosabb ajándék szeretteid számára? Készítettél már házi bonbonokat? Most megmutatjuk, hogyan fogj neki, és adunk receptötleteket is hozzá.

Ezeket olvastad már?

Sok-sok történet fűződik a bonbon elnevezés “születéséhez”. A legkedvesebb „eredetmonda” szerint a XIV. Lajos udvarában bemutatott cukrozott mandula akkora sikert aratott az előkelő hölgyek körében, hogy kóstolása után csak azt mondogatták: Bon! Bon! (tehát: Jó! Jó!). Innen hát a bonbon elnevezés? Ki tudja, egy biztos azonban, hogy mindannyian imádunk benne gyönyörködni és nem utolsó sorban megízlelni.

Ezeket olvastad már?

A jövő zenéje, hogy nemsokára 3D-s nyomtatókkal készítjük a bonbonokat is, de idén még maradunk a hagyományos módszernél. Először is kell hozzá egy szilikonforma, amit keress olcsóbban a neten. Vásárolj hozzá mindenféle díszítőelemet: gyöngyöt, természetes ételfestéket, mogyorót, mandulát, marcipánt.

Az elkészítési folyamat leírását pontosan olvasd el, és kövesd figyelmesen. Gyermekeidet is bevonhatod a “játékba”, ahogy a gyurmát, úgy a csokigolyókat is csodásan össze tudják gömbölygetni. Utána viszont nagy kézmosással folytassátok, nehogy a kanapén, a fotelen és a lakás más tárgyain is megmutatkozzanak a csodás kacsók lenyomatai. (x)

Keress sütő- és bonbonformákat a Jófogás oldalán itt!

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így lesz olyan finom a francia hagymaleves, mint az étteremben

A legtöbben azért szeretnek étterembe járni, mert valljuk be, akadnak olyan klasszikus ételek, amelyek egyszerűen finomabbak, ha egy vendéglátóhely konyháján készítik el őket. Ha valaha is ettél már hagyományos francia hagymalevest étteremben, akkor biztosan téged is megbabonázott a forró, karamellizált hagymákkal teli és olvasztott sajttal csábító leves. Szerencsére otthon is elkészítheted ezt a fantasztikus fogást. Mai Napi Tippünkből kiderül, miként!