Frissensült-kalauz: vadászszelet

Panírban vagy panír nélkül, ez itt a kérdés! Egy biztos, a vadászszelet a húsimádókat és a gombarajongókat is rabul ejti. Újabb fenséges frissensültet ajánlunk a figyelmedbe!

Mesél a bécsi erdő…

A vadászszelet egy német-osztrák eredetű finomság, ahogy a neve is mutatja, az eredeti hozzávalókat az erdőből is be lehet szerezni. Amíg a férj vadászik, az asszony és a gyermekek gombát és erdei fűszernövényeket gyűjtenek…

Bajorországban, illetve Ausztriában a vadászszeletet panír nélkül készítették, a fenséges frissensültet „csak” a gombás, fűszeres szósz tette különlegessé. Németország nyugati tartományaiban inkább bundázzák a sertéshúst, míg keleten vadhúsból készült, panírozott vagdaltat kínálnak vadász módra. De a gombaszósz elkészítése sem egyforma a vadászszelet „hazájában”, egyes helyeken tejszínes-gombás ragu jár a frissensülthöz, míg máshol paradicsomos-gombás.

Így készítsd!

Az „eredeti” vadászszelethez természetesen erdei gomba és erdei fűszerek kellettek, de a „klasszikus” recept nem kívánja meg, hogy gyűjtögető és vadászó életmódba kezdj! Egyszerűen klopfolj ki néhány szelet húst – például sertést, borjút vagy csirkét –, és süsd ki forró vajban. Majd tálald ízletes gombaszósszal, rizs, burgonya vagy tésztaköret illik hozzá.

Isteni gombás húsokat itt találsz! >>

A rovat korábbi cikkeit itt olvashatod! >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek