Ez a séf 70 millióért főz a gazdagoknak a világ legizgalmasabb fesztiválján

Augusztus 27-én indul a Burning Man, az egyenlőség fesztiválja, ahol a "pórnép" és a milliárdosok azért másképp mulatnak.   

1986 augusztusának végén, egy San Francisco-i tengerpartonLarry Harvey és Jerry James és néhány barátjuk fölállított egy nagy, 2,4 méter magas fa bábot és egy fa kutyát, majd elégette mindkettőt. A nyárbúcsúztató rituálé eleinte néhány excentrikus figura személyes szertartása, kalandja volt, majd 1990-benKevin Evans és John Law nagyon hasonló, képzőművészeti performanszokkal dúsított "emberégetést" rendeztek egy nevadai sivatagban.

Ég a bábu

Pár évig csak 100-200 vendég vonult ki a nappal forró, éjjel hűvös sivatagba, ahol a legtöbben maguk is aktív alkotók voltak, akik a sivatag által ihletett produkciókat műtárgyakat alkottak. 1996-ben a fesztivál 8000 fősre duzzadt, és több biztonsági előírást is bevezettek Black Rock City-ben, vagyis abban a táborban, ahol a fesztiválozók élnek. 2011-re az alapítok non-profit alapítványt hoztak létre, hogy azon keresztül menedzseljék az azóta több 10 ezresre duzzadt közösséget.

Tábor a Burning Manen

Akinek van arra pénze, hogy kifizesse a 390 dolláros (kb. 110 ezer forint) heti jegyet, az ezzel a fesztiválváros létrejöttét szponzorálja, és azokat a jótékony ügyeket, amiket a fesztivál támogat. A Burning Man nincs tele szponzori hirdetésekkel - bár ezzel együtt akadnak nagyvállalati támogatók is. Az alapítóknak, elmondásuk alapján, nem a profitszerzés, hanem egy közös élmény létrehozása a célja.

buli

A fesztiválozók "művésznevet" választanak, és teljesen önellátóan élnek itt a sivatagban. A szervezők ráadásul arra buzdítanak, hogy mindenki ossza meg azt, amije van a többiekkel. Márpedig vannak olyan fesztiválozók, akiknek van vagy lenne mit megosztani. A módosabb résztvevők közül van, aki egész nap ingyenes bárt üzemeltet a táborhelyén, de van olyan is, akinél sajtos meleg szendvicset lehet falatozni, míg mások jegeskávét kínálnak.

Nem mindennapi szerkezet a Burning Manről

A Wall Street és a Szilícium-völgy nagykutyái, köztük a millárdos Elon Musk is a vendégek között vannak. Ő nyolc trailerben, sátorban biztosított magának olyan körülményeket, mintha nem is a sivatagban lenne.

A dinnye is jól fogy itt

Arról, hogy Musk beadott-e a közösbe, nem tudni, de állítólag többen látták egy népszerű falatozóhelyen talpig porosan. Mark Zuckerberg állítólag egy napra a táborba utazott helikopterrel, és sajtos szendvicset osztott meg a vendégekkel, de ez csak pletyka. Szintén közszájon forog, hogy Sergey Brin saját, hatalmas táborában megbújva semmilyen ételt nem szeretne megosztani a közösséggel.

Sajtos melegszendvics is kapható

Keven Lee, egy Los Angeles-i séf, privát szakácsként dolgozott az elmúlt két évben egy olyan, 24 órás diszkóval és luxus étkezőtérrel feldobott táborban, ahol 180 híresség és gazdag ember fordult meg. Kevin vendégei a Ritz hangulatát élvezhetik a sivatag közepén. A séf és csapata a nap 24 órájában rendelkezésre áll, és naponta négyszer ínyenc menüt szolgál fel.

Keven Lee és csapatának két tagja a Burning Man fesztiválon

Hat óriási teherautóban rejtőzik minden, ami egy sivatagi konyhához kell - itt Keven hat asszisztensével dolgozik. A séf bére 70 millió forinttól kezdődik...

Palacsinta

Keven organikus, kifinomult ételeket hoz el a sivatagba. Cége, a My World on a Plate, a Sundace filmfesztivál cateringjéért is felelős.

via: New York Post, Business Insider, Medium.com

Ezt olvastad az ízHUSZÁR magazinon?

6+1 magyaros étterem, ahol a házias íz nem csak reklámszlogen

Címlapról ajánljuk

További cikkek