A spenótszezon sztárja

A spenót szeretete nem mindenkinél veleszületett képesség – néha tanulni kell. Ha ti is így vagytok vele, készítsetek velünk spenótos gnocchit – azonnal a szívetekbe zárjátok majd!

Van, akin Popeye sem segít

Ott lehet a baj, hogy először a spenótfőzelékkel próbálkoznak. A menzással. Mert aki egy igazi, klasszikus spenótfőzelékkel kezdte a pályafutást, az már nem fintorog olyan hevesen a tavasz egyik legcsodásabb, harsanó, zöld levélkéjére. Persze van, akit a főzelékek egyszerűen nem vonzanak. De hát ki mondta, hogy a spenótológia megáll a főzelékeknél? A spenót tökéletes tésztaételek kísérőjeként, sós sütik töltelékeként vagy salátaként. A mi nagy kedvencünk pedig gnocchiba gyúrva, fokhagymás, sajtos csirkemellekkel nyakon öntve!

Spenótos gnocchi fokhagymás csirkemellel

Hozzávalók négy személyre

A szószhoz:

  • 50 dkg csirkemell
  • 25 dkg füstölt sajt
  • 10 dkg krémsajt
  • 2 dl tejszín
  • 3 gerezd fokhagyma
  • bors
  • 3 dkg vaj

Elkészítés

  1. A csirkemellet kis kockákra vágjuk. A vajat megolvasztjuk, és a csirkemellkockákat fehéredésig „pirítjuk" rajta. Sózzuk (de csak finoman, mert a sajt is sós), borsozzuk. Hozzátesszük az apróra vágott fokhagymát, és keverünk rajta egyet.
  2. Ha kész, öntünk alá egy pici vizet, visszavesszük a lángot, és belereszeljük a füstölt sajtot. Megvárjuk, míg elkezd olvadni, és hozzáadjuk a krémsajtot is. Ha a sajt felolvadt, és a hús is teljesen megpuhult, hozzáöntjük a tejszínt, 1-2 percig még forraljuk, majd elzárjuk alatta a lángot.

A gnocchihoz

  • 50 dkg burgonya
  • 40 dkg friss spenót
  • 70 dkg liszt (ezt lisztfüggő, lehet, hogy kicsit többre lesz szükségünk)
  • 2 ek vaj

Elkészítés

  1. A spenótot megpucoljuk, folyó víz alatt alaposan átmossuk, és kisebb darabokra tépkedjük. A krumplit megpucoljuk, felkockázzuk, és bő, sós vízben nagyon puhára főzzük.
  2. 2 ek vajon megfuttatjuk a spenótot, amíg teljesen össze nem esik. Enyhén sózzuk.
  3. Ha a krumpli kész, leöntjük róla a vizet, és megvárjuk, míg kicsit kihűl. A spenótot szintén kihűtjük.
  4. A krumplit krémesre törjük, hogy ne maradjanak benne nagyobb darabok. A spenótot aprítóba tesszük, és teljesen megdaráljuk, majd kinyomkodjuk a levét (különben keserű lesz).
  5. Az összetört krumplit, a megdarált spenótotés a lisztet egy tálba tesszük, megsózzuk, és addig gyúrjuk, amíg homogén tészta lesz belőle.
  6. Vizet forralunk. Addig a tésztát ujjnyi vastagra nyújtjuk, és ujjnyi széles csíkokat vágunk belőle. Késsel kis gnocchikat vágunk belőle.
  7. Kisebb adagokban a lobogó vízbe dobjuk, és amint a felszínre jöttek, tésztaszűrővel kihalásszuk.
  8. Ha az egész adag kész, megmelegítjük a szószt, és azonnal fogyasztjuk.

NoSalty-tipp:

  1. A kész, de még nyers gnocchik egyik oldalát nyomjuk be egy villa hátuljával. Sokkal jobban beszívja tőle a szószt!
  2. A pürésített spenótot jól nyomkodjuk ki, különben keserű lesz!

Még több spenótos recept itt >>

Még több gnocchi recept itt >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek