Frissensült-kalauz: párizsi szelet

Szereted a frissensülteket? Most közelebbről is megismerheted a legnépszerűbbeket! Ha gyorsan szeretnél finom ebédet készíteni a családodnak, süss párizsi szeletet!

Borjúsült párizsi módra, a nemesek eledele

Ahogy a legtöbb frissensült, hagyományosan a párizsi szelet is borjúhúsból készül. Ízvilága emlékeztet a bécsi szeletre, ám a zsemlemorzsa „hiányának” köszönhetően, kicsit könnyebb étel.

A hagyomány szerint a francia elit tagjainak tányérjára került először párizsi módra elkészített borjúsült. A nemesek ugyanis nemcsak az aranyosan csillogó ékszerekért rajongtak, hanem az aranyszínű ételekért is. Így született meg a máig népszerű francia fogás.

Frissensült-kalauz: cigánypecsenye >>

Íme, a világ legjobb levesei! >>

Így készül

A kiklopfolt, besózott hússzeleteket először lisztben, majd felvert, sós tojásban forgasd meg. Ha szereted a kiadósabb bundát, a panírozást meg is ismételheted. Ha elkészültél, forró vajban süsd aranyszínűre! Köretként burgonyasaláta, sült burgonya, rizs és saláta illik hozzá.

A nagy prézlitrükkről itt olvashatsz! >>

Elfelejtett köretek >>

NoSalty-tipp: Ha fogyókúrázol, csirkemellből is készíthetsz párizsi szeletet, hasábburgonya helyett tálalhatod friss, idénysalátával is. Ha pedig spórolni szeretnél, akár párizsit is bundázhatsz párizsiasan.

A rovat korábbi cikkeit itt találod! >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek