Sárgadinnye krémleves garnélanyárssal

A nyári melegben az egyik legnépszerűbb fogás a gyümölcsleves. E heti gasztrobloggerünk, Lilahajni, egy különlegességet mutat nektek – sárgadinnyét tálal garnélanyárssal.

Tombol a nyár, az iskolák kiürülnek, a strandok és a vízpartok megtelnek, ilyenkor mindannyian szeretjük egy kicsit lazábban élni az életet. Hétvégéken grillpartikat szervezünk és a naplemente után elidőzünk a kert hűvösében. Ez a recept tökéletes és igazán különleges kiegészítője lehet egy szombat esti kerti partinak, akár előételként vagy csak magában. Frissítő alapanyagokból készül és hideg, ami igazán kívánatossá teszi ebben a forróságban. Bátran ajánlom azoknak, akik nyitottak az újra és a talán első hallásra furcsának tűnő ízpárosításokra. Könnyen és gyorsan elkészíthető, nem igényel különösebb konyhatudományt, ráadásul telis tele van vitaminokkal és fehérjével. Nem is húzom tovább az időt, lássuk a receptet!

Hozzávalók

  • 4 kisebb sárgadinnye vagy 2 nagyobb
  • 2 lime leve
  • 1 dl extraszűz olívaolaj
  • 2 ek. balzsamecet
  • egy 2 cm-es darab friss gyömbér
  • 2 dl főzőtejszín
  • só, bors
  • 16 db garnélafarok
  • 1-2 chili paprika

Elkészítés

  1. Mossuk meg a sárgadinnyéket, majd vágjuk le a felső 1/3 részüket. Szedjük ki a magokat és vájjuk ki a dinnyék húsát.
  2. Tegyük turmixgépbe a tejszínnel, ízesítsük olívaolajjal, balzsamecettel, gyömbérrel, sóval, borssal és a lime-ok levével, végül turmixoljuk össze az egészet.
  3. Töltsük vissza a dinnyék héjába és tegyük be a hűtőbe, amíg elkészítjük a garnélákat. Ehhez sem kell nagy ördöngősség, tegyünk fel egy nagyobb fazék vizet főni, mikor már forr, dobjunk bele egy fél marék durva tengeri sót és a garnélákat. 6-8 percig főzzük, majd szűrjük le és tisztítsuk meg őket a páncéljuktól.
  4. Vegyünk elő saslik pálcákat és 4-4 garnélát szúrjunk minden nyársra. Végül megszórhatjuk apróra vágott chili paprikával vagy morzsolhatunk bele száraz erőspaprikát is.

NoSalty-tipp:

Ha kisebb sárgadinnyéket használtunk, tálalhatjuk személyenként a dinnye héjában a levest, ilyenkor a garnélanyársat helyezzük keresztben a dinnye tetejére. Viszont, ha nagyobb dinnyéket kaptunk a zöldségesnél, akkor helyezzük középre, mint leveses tálat, így mindenki szedhet a maga tányérjába, amire helyezzük el a garnélanyársakat.

Lilahajni receptjei a NoSaltyn

Lilahajni blogja

Lilahajni blogja a Facebookon

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így lesz olyan finom a francia hagymaleves, mint az étteremben

A legtöbben azért szeretnek étterembe járni, mert valljuk be, akadnak olyan klasszikus ételek, amelyek egyszerűen finomabbak, ha egy vendéglátóhely konyháján készítik el őket. Ha valaha is ettél már hagyományos francia hagymalevest étteremben, akkor biztosan téged is megbabonázott a forró, karamellizált hagymákkal teli és olvasztott sajttal csábító leves. Szerencsére otthon is elkészítheted ezt a fantasztikus fogást. Mai Napi Tippünkből kiderül, miként!