Mellesleg finom, egészséges és nagyon változatosan főzhetünk vele.
Igen nagy kupiban talált minket a vasárnap reggel. Már írtam arról, hogy a gyerekekkel is neki lehet veselkedni a takarításnak és a házimunkának, de azért lássuk be, hogy nem ez a leghatékonyabb módja a dolognak. Ezért finoman felhívtam a család figyelmét arra, hogy milyen csodálatosan süt a nap, biztosan jó lenne járni egyet az erdőben, én meg esetleg addig ki tudnék takarítani. Így is történt. A pakolászásnak épp azon a pontján tartottam, amelynél nagyobb a rendetlenség, mint előtte, amikor félóra múltán arcukra fagyott mosollyal visszatért az aprónép azzal, hogy borzasztó hideg van az erdőben, de találtak végre medvehagymát.
Ember tervez, ugye. Viszont a zsákmánynak én is nagyon örültem, sütöttem is gyorsan egy pizzát vele. Mivel a szezonnak csak az elején járunk, a szagos levélkék még nagyon zsengék és finomak. Márciusban egyébként is mindent, de mindent medvehagymával főzök. Ezt használom fokhagyma helyett, de nagyon jó tésztákhoz, rakott krumpliba, kenyerekbe és pogácsákba, levesnek, főzeléknek, egyszóval tényleg minden ételben elfér.
Ráadásul nyomós okunk van ilyenkor legalább heti egyszer kirándulni, mert állagmegőrzésben sajnos a medvehagyma nem a legjobb, ezért gyakran van szükség az új munícióra. Arra figyeljünk oda, hogy a medvehagyma levele nagyon könnyen összekeverhető a gyöngyvirág levelével, ami erősen mérgező hatású. Ilyen korán még szerencsére nem jellemző, hogy a gyöngyvirág is kibújna a talajból, és nagy segítségünkre lehet a megkülönböztetésben a medvehagyma erős szaga. Ha nincs neki, inkább hagyjuk békén.
Mikor rászabadítjuk a gyerekeket az erdőre, hogy tessék szedni a medvehagymát, sajnos még egy konfliktusforrással kell számolnunk. Ilyenkor nyílik a hóvirág is, gyönyörű, olyan igazán szedni való, de védett növényről van szó. Ennek az elfogadásában és respektálásában a 2 és 4 évesek nem túl jók, de azért kellő diplomáciai érzékkel meggyőzhetőek.
Bár ebben a pillanatban éppen szakad a havas eső odakint, nyugtassuk magunkat azzal, hogy ha valami, hát a medvehagyma biztosan tudja, hogy nyakunkon a tavasz.
Még több medvehagymás receptet találhattok ide kattintva.
A sváb pecsenye igazi sváb étel, ami viszonylag gyorsan (egy órán belül) elkészül. Nem kell ennek túl paradicsomosnak lenni, csak, ha valaki kimondottan szereti. Egy vagy két evőkanál ...
Nem tudunk betelni a nosztalgikus receptekkel - a szívünk visszahúz a nagyihoz, a régi nyarakhoz és a kedves ovis emlékekhez. Éppen ezért egész héten nyárias, már kiskorunkban is imádott nosztalgikus ebédekkel várunk titeket, 7 nap, 7 étel című sorozatunk következő részében.
Nem tudunk betelni a nosztalgikus receptekkel - a szívünk visszahúz a nagyihoz, a régi nyarakhoz és a kedves ovis emlékekhez. Éppen ezért egész héten nyárias, már kiskorunkban is imádott nosztalgikus ebédekkel várunk titeket, 7 nap, 7 étel című sorozatunk következő részében.
Nagy kedvencünk az újkrumpli, és főleg az apró, rongyos héjú darabokat szeretjük! Süssük, főzzük, tegyük salátákba, levesbe, főzelékbe, egytálételekbe, és maxoljuk ki a szezont - jövő heti menünk segít inspirálódni újkrumplis receptek terén!
Vajon felismered a legismertebb üdítőmárkákat akkor is, ha a címkéjük épp nem segít? Ebben a Nosalty-kvízben próbára teheted, mennyire vagy otthon a boltok polcain sorakozó ikonikus italok világában – a klasszikus kóláktól a gyümölcsös frissítőkig. Vigyázz, retro italok is feltűnhetnek!
A sváb pecsenye igazi sváb étel, ami viszonylag gyorsan (egy órán belül) elkészül. Nem kell ennek túl paradicsomosnak lenni, csak, ha valaki kimondottan szereti. Egy vagy két evőkanál ...
Túlmisztifikált receptek helyett a 96 éves Dédimama receptje. Tanyán született, ott nőtt föl, sok hasznos praktikát hozott magával.
Sokszor készítettük már, de legfinomabb akkor ...