Ízletes kucsmagomba

A tavasz és egyben a gombaszezon hírnöke a kucsmagomba. Fűszeres illata és kiváló íze miatt ilyenkor érdemes a csiperkét lecserélni, így még a hétköznapi gombapaprikásból is felejthetetlen fejedelmi fogás lesz!

Tudj meg többet a kucsmagombáról

Tökéletes kiránduló idő van, így, ha hegyvidéki terepet vennénk célba, akkor az erdőszélen, illetve az erdei utak mentén a nedves fűben érdemes körbenézni, hiszen kora tavasztól nyár elejéig tart a kucsmagomba szezonja. Könnyű felismerhetőségének köszönhetően az amatőr gombászok is útra indulhatnak zsákmány reményében. Minden fajtája ehető, azonban vigyáznunk kell, nehogy összetévesszük a papsapkagombával, amely hasonló színű, megjelenésű és sajnos egyszerre is teremnek. A papsapkagomba többüregű süvegét általában agytekervényekre emlékeztető, szabálytalanul gyűrött redők alkotják, ellentétben a kucsmagombával, amelyet méhsejtszerű válaszfalakkal elválasztott bemélyedések jellemeznek. Minden esetre, ha a hétvégi séta alkalmával gombát gyűjtöttünk, feltétlenül vigyük el bevizsgáltatni!

Remek receptek kucsmagombával

A kucsmagomba tárolása

Általánosságban elmondható, hogy minden gombafajtának magas a víztartalma, ennek következében hamar megromlik. Érdemes a szedés vagy vásárlás utána egy-két nappal később felhasználni. Ha mégis maradna belőle, vagy szeretnénk későbbre is tartalékolni, akkor a legpraktikusabb, ha lefagyasztjuk. Ízét és aromáját azonban szárítással sokkal jobban megőrizhetjük. Ha később porrá zúzzuk, kiváló ízesítője lehet leveseknek, húsoknak és szószoknak. Amennyiben a szárítás mellett döntünk, mossuk meg alaposan és a legjobb, ha egészben vagy félbe vágva a napra kitesszük. Ha teljesen kemény lett, akkor por állagúvá őröljük, jól zárható üvegbe töltve, hűvös helyen tárolva kiváló ételízesítőnk lesz a szezon után is.

A friss gomba felhasználása

A kucsmagomba egyik legjobb tulajdonsága, hogy belseje szinte teljesen üreges. Ebből következik, hogy legtöbbször megtöltik. Mivel? Ebben is igaz az egyszerre érés alapelve, azaz, ami általában egy időben terem, azok legtöbbször illenek egymáshoz. Spenótos juhtúróval, medvehagymás krémsajttal vagy hússal is bátran megtölthetjük. Kiválóan használható tésztaszószok ízesítéséhez, gombás rizottóhoz vagy mennyei gombalevest is varázsolhatunk belőle. Karakteres, fűszeres ízének köszönhetően a már bevált gombás receptjeinket érdemes kipróbálni vele.

Receptek csiperke gombából

Kucsmagombás, medvehagymás pite >>

A rovat korábbi cikkeit itt találod >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?