5+1 "egészséges" étel, amit érdemes lecserélned - videó!

Számos termék elérhető ma az üzletekben, amelyről azt gondoljuk, hogy egészségesek. Pedig valójában egyáltalán nem azok. Videónkban bemutatjuk, mire érdemes ezeket lecserélni.

Munkám során gyakran találkozom azzal, hogy az emberek saját bevallásuk szerint nem tízóraiznak, nem uzsonnáznak. Persze ha alaposabban megnézzük az étrendjüket, szinte mindig kiderül, hogy két főétkezés között bekapnak ezt-azt.

Én személy szerint azt tartom helyesnek, ha naponta 4-5-ször étkezünk, és a főétkezések mellett a kisétkezések is megkapják a nekik járó figyelmet - azaz a két étkezés közötti nassolás szerepéből kilépnek és rendes, értékes tápanyagokban gazdag étkezésekké válnak. Azonban ekkor sincs feltétlenül könnyű dolga azoknak, akik egészséges ételeket szeretnének enni, hiszen a - gyorsan elérhető, sütés-főzést nem igénylő - "egészségesnek" titulált bolti termékek is nagyon megtévesztőek tudnak lenni, és valójában gyakran egyáltalán nem szolgálják az egészségünket.

Olvasd el kapcsolódó cikkünket!:

200 kalória uzsonnára - nem mindegy, hogy miből!

Alábbi videónkban 5+1 lehetőséget mutatunk, hogy az egészségesnek gondolt nasit miért kell és hogyan lehet valóban egészséges ételekre cserélni.

5+1 "egészséges" étel, amit érdemes lecserélned

  1. Müzliszelet - az üzletekben megvásárolható müzliszeletek általában sok hozzáadott cukrot tartalmaznak, akad köztük csokidarabokkal szórt vagy csokiba mártott is, a gyümölcsös verziók pedig alig tartalmaznak gyümölcsöt. Ha szeretjük a müzliszeleteket és ráérünk, készítsük el otthon mi magunk a hétvégén, ha azonban nem érünk rá, akkor a müzliszelet helyett sokkal jobban járunk a (nem sózott) diófélék+aszalt gyümölcsök fogyasztásával.
  2. Gyümölcsjoghurt - a bolti gyümölcsjoghurtok általában nagyon alacsony arányban tartalmaznak gyümölcsöt, cserébe van bennük viszonylag sok hozzáadott cukor és adalékanyagok. Saját gyümölcsjoghurtunk előállítása nem igényel sok extra időt, szerezzünk be natúr joghurtot vagy natúr görög joghurtot, adjunk hozzá szezonális gyümölcsöket (közeleg a bogyós gyümölcsök ideje, amivel egészen fantasztikus változatokat készíthetünk), édesítsük mézzel vagy kevés cukorral, barna cukorral, xilittel, eritrittel, édesítővel. De ha nem vagyunk nagyon édesszájúak, akkor édesítés nélkül is fantasztikusak lesznek. Házi gyümölcsjoghurt receptjeinket itt találod!
  3. Cukormentes nápolyi - gyakran gondoljuk, hogy ha valami cukormentes, akkor az már egészséges is. Pedig ha alaposabban megnézzük a termékcsomagolásokon a tápanyaginformációt, láthatjuk, hogy a kalóriák szempontjából biztosan nem vagyunk jobb helyzetben, és általában a zsírtartalmuk is magas. Együnk inkább tízóraira, uzsonnára magas rosttartalmú kekszeket gyümölccsel vagy ha édesebb ízre vágyunk, akkor saját készítésű gyümölcsjoghurttal.
  4. Reggelizőpehely - az elmúlt évtizedekben az egészséges reggelik szimbólumává váltak a reggelizőpelyhek. Könnyű őket elkészíteni, hiszen csak egy tál tejbe kell őket reggel beleszórni, még a gyermekünk is ki tudja szolgálni magát. Azonban ebben a körben nagyon kevés olyan terméket találunk, ami ne tartalmazna (sok) hozzáadott cukrot, és az összetevőlistájuk is meglehetősen hosszú. Készítsünk helyettük reggelire valóban egészséges zabkását, 5 perc alatt elkészíthető ez az étel is és teljes mértékünkben saját ízlésünkre szabhatjuk. Reggeli zabkásaötletekhez nézzétek meg korábbi videónkat!
  5. Zöldségchipsz (bio) - Ez az a termék, amit még a nagyon egészségtudatosan étkezők is gondolkodás nélkül leemelnek a polcról. Zöldségekből van, ráadásul bio is - ennél jobb nem is kell4 Pedig, ha alaposan megnézzük a termékcímkét és esetleg összehasonlítjuk a sima burgonyachipszekkel, láthatjuk, hogy a magas zsírtartalom miatt a kalóriatartalmuk is megegyezik, ráadásul ebből is szó nélkül elfogyasztunk egy zacskóval, anélkül, hogy tudatában lennénk a felesleges kalóriáknak. Fogyasszunk helyette inkább friss zöldségeket, amelyek biztosan alacsony kalória- és zsírtartalmúak, ráadásul a magas vitamin-, ásványi anyag és élelmi rosttartalmuk is kedvező élettani hatású, natúr joghurtból készítsünk hozzájuk fűszeres mártogatóst. Tökéletes megoldás tízóraira vagy uzsonnára.
  6. Csökkentett szénhidráttartalmú édes péksütemény - Míg a múlt század végén a zsírok voltak a fő ellenségeink, mára a szénhidrátok vették át ezt a szerepet. Megnőtt a kereslet az alacsony szénhidráttartalmú termékek iránt és ezt az élelmiszeripar is észrevette, a mai gyorspékségekben mindig találhatunk csökkentett szénhidráttartalmú termékeket. Azt általában azonban kevesen tudják, hogy a csökkentett szénhidráttartalmú termékek kalória- és zsírtartalomban nem maradnak el "normál" szénhidráttartalmú társaiktól, sőt, gyakran lekörözik azokat. Ha egészségesen szeretnénk étkezni, vagy fogyni szeretnénk, felejtsük el ezeket, sokkal jobban járunk egy teljes kiőrlésű zsemléből, kifliből, kenyérből készített kis szendviccsel, amit, ha mindenképpen édes ízre vágyunk, akkor megkenhetünk pl. mézzel.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?