Az elfeledett könyvjelző

Az E-book és az internet világában, amikor az offline magazinok is sorra eltűnnek a színről, egyre ritkábban veszünk a kezünkbe könyveket.

Nem tudom, ki, hogy van vele, nekem még mindig a nyomtatott sajtónak és egyéb, papír alapú olvasmányoknak van súlya. A receptkönyveket is felváltották a gasztroblogok, na meg persze mi. Ami jó dolog! Mert sok mindent hamar megtalálunk, de bevallom, én személy szerint jobban szeretem, ha főzés közben nyakig kajásan nem a laptopomon kell nézegetnem az éppen elkészítendő ételt. De van, hogy csak egész egyszerűen nincs lehetőség arra, hogy a notebook is kikerüljön velünk a konyhába. Éppen ezért én a kedvenc receptjeimet általában kinyomtatom vagy leírom egy papírra, és egy mappába rendezem, vagy pedig könyvből nézem. Ezek hátránya, hogy folyton olyankor csukódnak össze, amikor nem kéne.

Pofonegyszerű, szinte már banális dolgot javasolnánk. Könyvjelzőt!

Könyvjelző variációk

Nem, nem akarjuk megváltani a világot, tudjuk, hogy nem mi találtuk fel a spanyol viaszt. Mi csak alternatívákat szeretnénk mutatni ennek az egyszerű problémának az áthidalására, és mutatni néhány szuper, olcsó, de talán nem hétköznapi megoldást, hogyan is készíthetünk egy ilyen jelölőt, ami mégiscsak esztétikusabb, mint egy – a lapok közé nyomott – sajtpapír. (Reméljük, nem a szó szoros értelmében.)

Készítsük papírból!

Hobby boltokban már számtalan nagyon szép kartonpapírt lehet kapni, többek között az úgynevezett scrapbook papírokat. Színesek, mintásak és nagyon vidámak. Ebből aztán bármilyen formát ki lehet vágni. A technika nagyon egyszerű.

Első lépésként célszerű papír sablont készíteni. Ha szimmetrikus a mintánk, akkor hajtsunk félbe egy papírt, rajzoljuk rá a motívum felét, majd vágjuk körbe.

Hajtsuk szét, és kész is a sablon. Ezt helyezzük a kiválasztott papírra, újra rajzoljuk körbe, majd vágjuk ki. Most készítsünk el egy ugyanilyen, de pár cm-rel kisebb motívumot, amit majd ráragasztunk félig, így kapunk egy olyan kis csücsköt, amit a könyv lapjai közé tudunk helyezni. Valahogy így!

Textilek és gombok

Akinek jó a kézügyessége, textilből is készíthet/varrhat könyvjelzőt, amire tehet még gombot vagy függönyrojtot. De még annál is egyszerűbb megoldás, ha gemkapocsra ragasztunk valamilyen kis kütyüt, legyen az egy kicsi műanyagfigura vagy gomb.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!

Rosanics Petra

5 kockás abroszos óbudai vendéglő, ahol a Krúdy-nosztalgia ma is...

A Krúdy-év emlékezetes volt. 2013-ban reflektorfénybe került Óbuda vendéglátása, az ihletadó pedig az író születésének 135. és halálának 80. évfordulója volt. Ekkor még több legendás hely működött a Krúdy-negyedben: egy évre rá zárt be a Lajos utcai Régi Sipos Halászkert, aztán a Mókus Söröző, majd a Fő téri Új Sipos is. A kultikus vendéglői negyed fénye mára kissé elhalványult, pedig most is van hová mennünk, ha egy kis vendéglői nosztalgiára vágyunk. 5 jó helyet ajánlunk Óbuda szívében!

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?