Csodakencék helyett szőlőmagolaj

A szőlőmagolajat sokan csodaszernek tartják. Nemcsak belsőleg, külsőleg is sokat segíthet bőrünk és hajzatunk ápolásában.

Mindig ezt akarta a bőröd

A szőlőszemek magjaiból préseléssel kivont, zöldes-sárgás színű olaj rendkívül magas antioxidáns-tartalmának (polifenol, E-vitamin) köszönhetően valódi elixír a szervezetnek s a bőrnek. A borkészítés során visszamaradó magokból oldószeres kivonással vagy hidegen sajtolással nyerik. Az aromaterápiában is a fontosabb olajok közé tartozik.

Szőlős receptjeinkből itt válogathatsz >>

Több kozmetikai probléma kezeléséhez is felhasználható:

  • előnyösen befolyásolható vele a zsíros és a vegyes bőr faggyútermelése,
  • lecitin tartalma miatt a normál és a száraz bőr is profitálhat belőle, természetesen ezek esetében tanácsos zsírosabb olajakhoz, például makadémia, avokádó- és jojobaolajhoz keverni.
  • naptól megviselt bőrök esetén joghurtba vagy aloe vera gélbe téve megnyugtatja a felforrósodott, húzódó bőrfelületet, magas antioxidáns tartalma miatt képes közömbösíteni a szabadgyökök károsító hatásait,
  • rendszeresen a fejbőrbe masszírozva megelőzhető a korpás plakkok kialakulása,
  • benedvesített vattalapkára csepegtetve bőrtisztító, pórusszűkítő olajként is használható,
  • az érett bőr regeneráló kozmetikumaiba is érdemes keveset belekeverni, mert biológiailag aktív anyagai, a benne lévő növényi hormonok bőrfiatalítóként hatnak, megerősítik a kötőszövetet.

Számos tanulmány bizonyítja, hogy a szőlőmagolaj mindennapos fogyasztása hatásosnak bizonyult a köszvény kezelésében, ízületi panaszok csökkentésében. Kiküszöbölheti a későbbi szívbajokat, valamint különböző allergiák és az asztma kezelésében is remek munkát végez. S mivel a diabéteszt illetően is előnyös oldaláról mutatkozik meg a szőlőmagolaj, számos orvos javasolja a belőle készülő kapszula állandó szedését a pácienseinek.

Tudnivalók az Omega-3-zsírsavról >>

Ha lisztérzékeny vagy, így eszel >>

A rovat korábbi cikkei >>

Címlapról ajánljuk

További cikkek