Ezzel a 9 dologgal hagyj fel, ha tényleg fogyni szeretnél!

„Valódi", maradandó testsúlycsökkentést csak kemény munkával lehet elérni. Ennek egyik első feladataként szabaduljunk meg az alábbi 9 szokástól!

A sikeres testsúlycsökkentésnek számos eleme van - oda kell figyelni a kalóriabevitelre, a tápanyagok minőségére, mennyiségére és arányaira, nagy valószínűséggel át kell alakítani a napirendünket, az étkezési ritmusunkat stb. Van azonban néhány olyan szokás, amivel mindenképpen érdemes felhagynunk. Vessünk egy pillantást ezekre!

1. Felejtsük el a gyors sikert ígérő diétákat!

Ahogy korábbi cikkemben már bemutattam, van néhány jellemző, ami alapján könnyen felismerhetjük a hosszútávú eredményekhez nem vezető diétákat. Akármekkora túlsúllyal is küzdünk, meg kell érteni, hogy az egyik diétából a másikba ugrálás, a diétás könyvek felvásárlása nem fog tartós fogyáshoz vezetni.

A sikeres testsúlycsökkentő mindig figyelembe veszi a jelenlegi egészségi állapotunkat, az életmódunkat, a lehetőségeinket, nyilván hazabeszélek, de érdemes ehhez szakemberhez fordulni. Minimális anyagi és erőbefektetéssel kaphatunk személyre szabott tanácsokat. De azt se feledjük, hogy a munkát nekünk kell elvégeznünk.

Olvastad már?

A felejtős diéták felismerésének 7 alapszabálya

2. Hagyjunk fel az irreális célokkal!

Az ideális testsúlycsökkenés üteme fél-1 kg mínusz hetente. De kilogrammok csökkenése sem minden, ha sikerül bevezetnünk a rendszeres mozgást az életünkbe, változni fog a testösszetételünk (az izomszövet-arány javára), változni fognak testünk méretei (pl. has-, derék-, comb-, karkörfogat stb.), ezeket is érdemes rendszeresen mérni.

Testsúlycsökkenésünkhöz kisebb, fokozatos célokat tűzzünk ki - először például mínusz 5 kilót, aztán a következő mínusz 5 kilót stb.

3. Nem igaz, hogy nincs rá időnk

Gondoljuk át a napirendünket, mi mindenre szánunk időt az egészségünk rendbetétele helyett. Hajítsuk félre a kifogásokat!

Ez is fejben dől el, keressünk az életmódunkba beilleszthető mozgásformát! Egészségünket helyezzük a prioritási lista dobogós helyére, ha ép testben szeretnénk leélni az életünk hátralévő részét.

4. Kérjünk segítséget!

Ne szégyelljük magunkat, ne bújjunk el! Ha az elmúlt 5-10 évben nem sikerült egyedül megszabadulnunk a felesleges kilóktól, akkor nem valószínű, hogy a következő 5 évben sikerülni fog. Forduljunk szakemberhez, álljunk össze barátainkkal, keressünk segítő csoportokat!

Olvastad már?

Ezért írj étrendi naplót!

5. Legyünk reálisak az étkezésünkkel kapcsolatban!

Gyakran alulbecsüljük a napi energiabevitelünket. Vezessünk étrendi naplót, ismerjük meg, hogy hány kalóriára van szükségünk egy nap - majd próbáljuk meg összevetni a kettőt!

Olvastad már?

Az örök kérdés - hány kalóriára van szükségem?

6. Felejtsük el az „egészséges" ételeket!

A testsúlycsökkenésnek nem alapjai az „egészséges" élelmiszerek. Bármilyen termékre is húzza rá ezt a jelzőt a gyártó, ne dőljünk be neki. Csak azért, mert a csomagoláson a „fittness", az „egészséges", a „cukormentes", a „light" jelzők szerepelnek, ezek nem garantálják az alacsony energiatartalmat. Ezek az élelmiszerek is beilleszthetők az étrendbe, de csodát ne várjunk tőlük. Nélkülük is menni fog.

7. Ne becsüljük túl a fizikai aktivitásunkat!

A séta, a lépcsőzés, a bringával munkába járás segít izmaink aktívan tartásában, de a testsúlycsökkentéshez önmagukban valószínűleg nem elegendőek. A megfelelő fogyáshoz elengedhetetlen az energiamérleg figyelembevétele - a megfelelő intenzitású, gyakoriságú, típusú edzéssel az energiafelhasználásunkat növelnünk kell.

Olvastad már?

Lehet fogyni mozgás nélkül?

8. Ne pótold vissza a ledolgozott kalóriákat!

A nagyobb fizikai aktivitáshoz magasabb napi energiamennyiség járhat - ez azonban nem jelenti azt, hogy bármennyit, bármit ehetünk, tekintettel arra, hogy a fő cél, hogy a felhasznált energia mennyisége meghaladja a bevitt kalóriák mennyiségét. Ha egy lendülettel visszapótoljuk, amit az edzésen elhasználtunk - nem nagyon fogunk előrébb jutni.

9. Ne várd a csodát munka nélkül!

Az évek, évtizedek alatt ránk rakódott kilók egyik fő jellemzője, hogy nagyon ragaszkodnak hozzánk. Ne várjunk azonnali csodát, ha nem dolgozunk meg érte rendesen. Azt azonban a magam nevében és a tapasztalataim alapján garantálhatom, hogy a kitartó, rendszeres, megfelelő munka tartós eredményeket garantál.

(via about health)

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?