Oláh Gergőék vasárnapi menüje

A tavalyi X-Faktor győztesével, Oláh Gergővel és feleségével főztünk a NoSalty konyháján. Többek között azt is elárulták, hogyan készülnek ők a húsvéti ünnepekre!

Oláh Gergő nevét az egész ország megismerte tavaly, miután megnyerte az egyik legnépszerűbb televíziós tehetségkutató műsort. Igazi tündérmese az övé: közmunkásból lett szeretett híresség. Nemcsak a zsűrit, hanem a közönséget is elvarázsolta hangjával, megnyerő és közvetlen személyiségével. A főzéssel eltöltött idő alatt pedig kiderült, hogy a sikerek és a népszerűség ellenére ő mit sem változott, hiszen ugyanaz a szerény, ugyanakkor elhivatott fiatalember maradt, akit a kezdetekkor megismerhettünk. Feleségével, Nikivel elkészített nekünk egy családi vasárnapi menüt, közben pedig családról, megváltozott életükről és az ünnepekről meséltek.

A verseny után Nógrád megyéből a fővárosba, Budapestre költöztetek. Ez mennyiben változtatta meg az életeteket?

Ahogy vége lett a versenynek, rögtön elkezdtük intézni a költözést, amit nagyon vártunk és végül januárban vettük birtokba az új lakást. Voltak félelmeink, hiszen teljesen más környezet és életvitel a kettő, de azt kell mondanom, hogy ezek alaptalanok voltak. Nagyon kellemes helyet találtunk és minden annyira jól alakul, tényleg nagyon jól érezzük magunkat.

Ilyenkor hol vannak a gyerekek?

Rájuk most a nagymama vigyáz. Szerencsére mind a két ágon nagyon segítőkészek és rugalmasak a nagyszülők, és ha olyan program van, ahova ketten kell mennünk, vagy esetleg mi szeretnénk kettesben lenni, akkor azonnal jönnek, mi pedig nyugodt szívvel rájuk bízhatjuk a gyerekeket.

Ők milyen ételeket szeretnek, mi a kedvencük?

Tészta minden mennyiségben! De ezen kívül nagy kedvenc a csirke és bármilyen leves. Ezt a menüt például, amit most főztünk, a borsólevest csirkenyakkal, a haluskát és a csacsifület is imádják! A csacsifül receptjét, amely egy lekvárral töltött tészta, a feleségem még a nagymamájától tanulta. Szerencsére nem válogatósak, így szívesen esznek gyümölcsöt és zöldséget is, amellyel néhány gyerek sajnos hadilábon áll. Szerencsére nálunk ezzel nincsen probléma.

Nem olyan régen volt a kislányotok születésnapja. Ezt hogyan ünnepeltétek meg?

Igen, a kislányunk most lett hároméves. Olyan születésnapja volt, amiről véleményem szerint nagyon sokan álmodnak és nagyon örülök, hogy mi ezt most meg tudtuk tenni: egy játszóházban csináltunk neki egy szülinapi zsúrt. Meghívtunk nagyon sok rokont és a kislányom barátait. Fél napot töltöttünk ott, és nagyon jól éreztük magunkat, olyannyira, hogy szinte el sem bírtunk jönni! Ráadásul a felnőttek szinte jobban élvezték, mint maguk a gyerek. De természetesen minden szülő életében a legnagyobb öröm, amikor a saját gyermekét láthatja örülni és ez nekünk akkor, ott megadatott.

Milyen tortát kapott a születésnapos?

Egy nagyon finom feketeerdő torta volt, Bogyó és Babóca díszítéssel, mert ez a kedvenc meséje.

A konyhában ki a főnök? A feleséged uralja vagy esetleg te is szoktál főzni?

A feleségem vezeti a háztartást, így főzni is általában ő szokott. Ugyanakkor én is szeretek a konyhában alkotni, bár a nejem ennek nem mindig örül, mert ilyenkor rendszerint felfordulást okozok és rendetlenséget hagyok magam után.

Milyen hagyományos ételek vannak a ti családotokban? Van esetleg olyan recept, amely már generációk óta öröklődik?

A haluska, amit ma is készítettünk, egy ilyen étel. Ez tulajdonképpen egy krumplis galuska sertéspörkölttel. Ami nálunk még nagy sláger, az a babos tészta vagy akár a ganca is. A konyhánkra alapvetően a házias ételek jellemzőek, hiszen ezek nemcsak finomak, hanem általában olcsó receptek is!

Ti hogyan szoktatok készülni a húsvétra?

A lakásba becsempésszük ilyenkor a húsvéti hangulatot, néhány apró dísszel vagy kiegészítővel. A gyerekekkel még eddig tojást nem festettünk, mert ahhoz egyelőre nagyon picik, de egy-két év múlva már biztosan fogunk.

Hogyan telnek nálatok a húsvéti ünnepek?

Részünkről ez egy abszolút családi ünnep. Ilyenkor, ha az idő engedi, akkor mindig kimegyünk a szabadba és bográcsozunk, nálunk ez már hagyomány.

Milyen ételeket szoktatok ilyenkor elkészíteni?

Kezdésnek délelőtt nyársalunk, szalonnát sütünk, ebédre pedig gulyáslevest, babgulyást vagy pörköltet csinálunk házi, általunk szaggatott tésztával.

A rajongók mikor számíthatnak tőled újdonságra?

Szerencsére nagyon sok fellépésem van, de nyárra már szeretnék önálló, zenekaros koncerteket is. Ezen felül pedig, ami most talán a legfontosabb, hogy április 2-án jelenik meg az „Új dalok” című kislemezem, amelyen három vadonatúj dal is megtalálható lesz. Ezek érdekessége, hogy nemcsak előadóként, hanem dalszerzőként is közreműködtem bennük. Természetesen az EP-n hallható lesz a „Törj ki a csendből” című sláger és a Muri Enikővel közös, angol nyelvű duettünk is.

Csacsifül

Hozzávalók:1 kg finomliszt5 dkg élesztő1 evőkanál cukor1 kg zsír30 dkg süthető baracklekvárfél kg porcukor1 zacskó sütőpor1 zacskó vaníliás cukor

Elkészítés:A langyos tejben elkeverjük a cukor és felfuttatjuk benne az élesztőt.

A lisztet elkeverjük a zsiradékkal, majd hozzákeverjük az élesztős tejet a sütőport és a vaníliás cukrot.

Összegyúrjuk a tésztát, majd lisztezett felületen kinyújtjuk.

Kör alakú formákat szaggatunk a tésztából és egy kiskanálnyi lekvárral megtöltjük, majd félbe hajtjuk. A szélét az ujjunkkal összenyomjuk, hogy sütés közben ne nyíljon szét.

150 fokos sütőben kb. 30 perc alatt megsütjük a tésztát.

Egy nagyobb tálba beleszórjuk a porcukrot és a megsült csacsifüleket megforgatjuk benne.

{ GALÉRIA = title:Ol%C3%A1h%20Gerg%C5%91%C3%A9k%20vas%C3%A1rnapi%20men%C3%BCje, 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 }

Fotó: Fülöp Noémi, Smink: Dabóczi Kata

Oláh Gergő Hivatalos Oldala >>

A rovat további cikkeit itt találod >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek