Ez nem az amerikai, ez a francia pite

Ez nem egy egyszerű „kis" pite, hanem maga a quiche. A franciák ezerféleképpen variálható lepényét könnyű elkészíteni, de ismerni kell a titkát. Te szeretnéd tudni? Tarts velünk!

Milyen is az a quiche?

Lehet spenótos, brokkolis-császárszalonnás vagy csirkés-kéksajtos, de bárki kitalálhat más izgalmas variánsokat is. Egy jó quiche-hez nem kell más, csak egy sós, vajas tészta és egy kis kreativitás. A francia konyha egyik hagyományos étele sokkal több, mint egy sós lepény. A porhanyós, sós, vajas tésztára kerül rá a tejszínes, sajtos krém, majd a zöldség, esetleg a hús. Ezt a finomságot fogyaszthatjuk melegen, de akár hideg előételként is vagy salátával főételként.

A francia-titok

A sós, vajas, omlós tészta elkészítésének titka, hogy mindig hideg alapanyagokat használunk és a gyúrásnál hideg kézzel dolgozzunk. Ha a nyújtásnál szakadni kezd a tészta, érdemes inkább a sütőpapíron tovább nyújtani, ahelyett, hogy folyamatosan liszteznénk a tésztát, mert azzal csak elrontjuk az eredményt. A sütőpapíron kinyújtott tésztát a piteformába is könnyebb belehelyezni (papírral együtt rátesszük a formára, majd lehúzzuk a sütőpapírt a tésztáról). Ha valaki nem szeretne a tésztagyúrással bíbelődni, vehet kész vajas tésztát vagy leveles tésztát is, de az elkészítés tényleg roppant egyszerű, és az előre csomagoltak nem is lesznek annyira omlósak.

Póréhagymás-kecskesajtos-burgonyás quiche recept

Hozzávalók 4 főre

Az omlós-vajas tésztához (egy 30-as formához)

  • 200 g liszt
  • 100g vaj
  • 2tojás sárgája
  • 2ek joghurt
  • pici só

A tejszínes mártáshoz és a zöldségekhez

  • 2tojás
  • 120 g krémsajt (Philadelphia)
  • 2dl főzőtejszín
  • 150 g kecskesajt
  • pici só és bors íz szerint
  • 4 nagy szál póréhagyma (kb. 350-400 g)
  • 1 nagy burgonya, megfőzve, meghámozva, felkockázva
  • olívaolaj

Elkészítés

  1. A lisztből és a vajból, a tojás sárgájával, a joghurttal és csipetnyi sóval tésztát gyúrunk, majd fél órára fóliába csavarva hűtőbe tesszük. A sajtos krémhez a kecskesajtot kisebb darabokra törjük egy tálban és ezzel együtt a tojást, a krémsajtot, a tejszínt, összedolgozzuk, majd sózzuk, borsozzuk ízlés szerint.
  2. A sütőt előmelegítjük 200 fokra. A tésztát pités tálba nyomkodjuk, megszurkáljuk, és 10-15 percig elősütjük.
  3. Előkészítjük a quiche-hez a zöldségeket: a póréhagymát megtisztítjuk (zöld részeit levágjuk) és felkarikázzuk. Pár percig megpároljuk kevés olajon egy serpenyőben, majd az előre megfőzött és felkockázott burgonyát is hozzákeverjük.
  4. A zöldségeket és a tejszínes, sajtos krémet a piteformába tesszük, majd 190 fokon kb. fél óra alatt aranybarnára sütjük.

Még több quiche recept >>

Wannabe chef blogja itt >>

Wannabe chef a Facebookon itt >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Így lesz olyan finom a francia hagymaleves, mint az étteremben

A legtöbben azért szeretnek étterembe járni, mert valljuk be, akadnak olyan klasszikus ételek, amelyek egyszerűen finomabbak, ha egy vendéglátóhely konyháján készítik el őket. Ha valaha is ettél már hagyományos francia hagymalevest étteremben, akkor biztosan téged is megbabonázott a forró, karamellizált hagymákkal teli és olvasztott sajttal csábító leves. Szerencsére otthon is elkészítheted ezt a fantasztikus fogást. Mai Napi Tippünkből kiderül, miként!