6 tipp, hogyan rendszerezd a fagyasztódat, ha jót akarsz

A fagyasztó a konyhák fekete lyuka - mindent benyel, feneketlennek látszik, de mégsem az. Egy óvatlan pillanatban rájössz, hogy muszáj előtúrnod valamit, és akkor jön a baj.

Szóval lényeg a lényeg - fagyasztót üríteni, leengedni, hótalanítani, vagy egyszerűen csak rendeltetésszerűen használni, hogy mindenről mindig tudd, micsoda, mikor tetted el, és hogy pörkölt van-e benne vagy bébispenót, az egy feladat. Ehhez a rendszerezéshez adunk most pár logikusnak tűnő tanácsot, figyelem:

1. Mi mehet a jégre?

Ezt a pakolási módot a nagy mélyhűtősök tehetik magukévá

A tejtermékek, tejszínes, habart ételek nem bírják a gyűrődést a fagyban, de a magas víztartalmú gyümölcsök és zöldségek (pl. salátafélék, dinnye) is jobban örülnek, ha kihagyod őket a fagyasztós buliból.

Olajos magvak (pl. dió, ami így nem lesz avas), bogyós gyümölcsök, alaplevek, pörkölt alapú ételek és levesek, tenger gyümölcsei, nyers húsok és halak, vagy a kenyér is mehetnek a jégre.

Ezt láttad?

De miért fagynak meg a hűtőmben az ételek kéretlenül?

2. Porciózz

Tuti, hogy jártál már úgy, hogy szépen lefagyasztottad a maradék csirkemellfilét vagy a fél kilónyi darált húst, aztán, mikor csak egy adagra való kellett volna legközelebb, szidtad magad rendesen. Szóval érdemes mindenből adagokat porciózni, mert egy tömbből nehezen tudsz majd lefaragni, és a kenyeret is szeletelve vagy kisebb darabokban eltenni.

Jól látszik, milyen praktikus a lapos porciózás

3. Laposan

Csak laposan - legyen ez a jelszavad, főleg, ha helyhiányod van. Kerüld a nagy, bumszli, dundi csomagokat és dobozokat, és ha lehet, lapítsd ki a folpackba vagy zacsiba eltett húst, halat, zöldségeket, így többet tudsz egymásra helyezni.

4. Fiókok

A fiókos-rekeszes megoldás elég korrekt

Ha elég nagy a fagyasztód, szerezz be műanyag rendszerezőket, fiókokat, hogy ne legyen minden egy kupacban: mehetnek egy helyre a zöldségek, másikba a húsok, stb. Kategóriák szerint.

5. Ne tárolj fagyit az ajóban

Ha olyan fagyasztód van, aminek ajtajában is vannak rekeszek, oda azokat a termékeket rakd, amik nem igényelnek igazán mély hűtést, hiszen az a legmelegebb részleg. Így a fagyit mondjuk ne oda tedd, mert nem tesz jót a minőségének az esetleges felolvadás-újrafagyás. Ami mehet, az mondjuk a tömény (alkohol) vagy például a dió, mogyoró.

6. A legfontosabb: címkézz!

És minél többen vagytok a családban, annál fontosabb. Annyi minden halmozódik fel idővel, hogy lövésed se lesz címke (azaz név és dátum!!!) nélkül, mi az és mikori. Szóval hacsak nem akarsz gulyáslevest felolvasztani a darált hús helyett, címkézz.

Ezeket láttad?

Ezeket olvastad már?

via

Címlapról ajánljuk

Édes és sós gofrireceptek

Egy gyümölccsel, édes krémmel vagy csak fagyival tálalt édes gofrinak senki sem tud nemet mondani, sőt, sós gofritársai sem maradnak szégyenben, ha a kedvencekről van szó.

Nosalty

További cikkek

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekekért?