Amire mindig tudni szeretted volna a választ: Hogyan került George Clooney a pizzásdobozra?

Több magyarországi pizzázó dobozáról mosolyog ránk a népszerű színész. Azt hiszem, nem vagyunk egyedül azzal, hogy ezt látva azt kérdeztük: MIÉRT?

Több hazai pizzásdobozról is egy George Clooney-ra kísértetiesen hasonlító, boldog pizzáslegény mosolyog ránk hetyke szakácssapkában és szép, tiszta kötényben.

A pokoli grafikai minőségű doboz nem csupán a magyar pizzázókat árasztotta el.

Miután alámerültünk az internet sötét mélységeibe, úgy figyeltük meg, hogy a dobozokról szóló megdöbbent beszámolók elsőként 2013-ban jelentek meg a világhálón. ABuzzfeeden 2013 februárjában jelent meg egy bejegyzésMathieu S. tollából, aki jelezte, hogy Haslach-ban, Németországban találkozott ezzel a szimpatikus csomagolóanyaggal.

Ugyanebben az évben aRedditenJediGovna jegyezte meg, hogy találkozott egy pizzásdobozzal, amin egy George Clooney-ra emlékeztető alak látható. A bejegyzésből nem derült ki, hol észlelte a szokatlan csomagolóanyagot a felhasználó, de a kommentelők Európa számos pontjáról jelentették: ők is találkoztak ezzel a csodálatos termékkel. Írországban, a Kanári-szigeteken és Prágában is többen falatoztak George pizzájából, már 2013-ban is.

Vendula Knopová képzőművész 2016-ban műalkotássá avatott egy Clooney-s pizzásdobozt. A tucatárut különlegessé, egyedivé teszi Clooney "aláírása", és egyúttal ironikusan dönt abban a bizarr vitában is, a színészt vagy egy rá nagyon hasonlító valakit látunk a dobozon

A Bluepack Hungary pizzadobozokat is forgalmaz idehaza, és weboldalukon mi is láttuk, bárki rendelhet az ikonikus pizzásdobozból, amely mint "importáru" van feltüntetve. A magyar cég elárulta nekünk, hogy a dobozok az Milánótól északra fekvő Limbiatéban, a Liner Italia cégnél készülnek. Azt is megtudtuk, csak itt gyártanak ilyen pizzásdobozt.

George és Amal Clooney, háttérben a Comói-tó

Mivel Limbiate kísértetiesen közel fekszik a Comói-tóhoz, ahol George Clooney és felesége, Amal Clooney egészen 2016-ig éltek, kézenfekvő a magyarázat arra a kérdésre, hogyan került a színész arca a pizzásdobozra.

Könnyen lehet, a cég azért tette rá Clooney-t a dobozra, mert a népszerű sztár Olaszországban élt, ráadásul alig 50 kilométernyire a Liner Italia gyárától.

Clooney személyiségi jogai azonban nem sérülnek azzal, hogy pizzáslegényt varázsolt belőle egy tehetséges művész? Ez a kérdés jogos, ha azt feltételezzük, a színész nem adta el az arcát az olasz cégnek. De a helyzet az, hogy mivel nem fényképet használt és nem nevezte meg a színészt a dobozon, lehet, hogy jogilag nem is kérhető számon gyártó.

Ő most George, vagy csak olyan, mint George?

A dobozon látható alak- eszerint az érvelés szerint - nem George Clooney, hanem valaki, aki nagyon hasonlít rá.

Nem találtunk sem arra vonatkozó adatokat, hogy Clooney perelt volna, sem arra, hogy ő maga szerette volna viszontlátni magát a dobozokon.

Idehaza többek között az Igen-ben is ebben a pompás dobozban viheted haza a pizzádat. Ha pedig arra vágysz, hogy még többet megtudj a pizzásdobozokról, Scott Wiener, Pizza! - The Art of The Pizza Box című könyvéből mindent megtudhatsz erről a fura műfajról.

Ezt olvastad az ízHUSZÁR magazinon?

Teszteltük a világ legerősebb chilipaprikáit! - Pokolian csípős és kínos képsorok következnek - VIDEÓ

Címlapról ajánljuk

További cikkek