Hasznos és olcsó tippek a tároláshoz!

Télen vagy nyáron, mindegy: a zöldségekkel és a gyümölcsökkel nem könnyű. Mi segítünk, jó pár olcsó, egyszerű trükköt mutatunk be, hogyan is bánjunk a vitaminforrásainkkal!

Gyümölcsöket a mélybe

Mindegyikünk tapasztalta már, hogy nincs olyan nejlonzacskó, ami ne szakadna ki, a műanyag dobozok pedig drágák, deformálódnak és nem akarnak illeszkedni, az egyik kisebb, a másik nagyobb, kerek vagy szögletes, sehogy sem passzolnak össze. Mi most mutatunk nektek egy jó megoldást, a tejes dobozt! Egyrészt szögletes, minden helyet ki tudunk használni vele, több is elfér egymás mellett és nem szakad ki. Mit is kell vele csinálni:

  • A dobozt forró, mosogatós vízben gyorsan mossuk ki, szárítsuk meg, a gyümölcsökkel is tegyünk így.
  • Zárjuk le jól ragasztószalaggal, írjuk rá a dátumot (ez fontos, így nem lesz káosz a mélyhűtőben), és hogy mi van benne. Hálásak leszünk ezért – magunknak!

Még több praktikarecept a tárolással kapcsolatban itt >>

Zöldségekkel csak csínján

A zöldségek nagyobb újságpapírba tekerve és kilyukasztott nejlonzacskóba téve, a hűtőben hetekig eltarthatók, de...

  • a paradicsomot ne tartsuk a hűtőben, mert érzékeny, és a hideg hatására elveszíti a zamatát. Hűtő helyett tároljuk kamrában vagy más hűvösebb helyen.
  • ha a burgonyátgyümölcsökkel tároljukegy helyiségben, kevésbé csírázik.
  • a felvágott zeller és karalábé alufóliába téve a hűtőszekrényben akár egy hétig is friss marad, míg nejlonban csúnyán elszíneződik.
  • ha sárgarépát egy nagy ládába nedves homokot teszünk, és azzal betakargatjuk a répák gyökereit, akkor sokáig eláll.
  • ha a fejessalátát egy edénybe állítjuk kevés vízbe – hogy a szárát ellepje 1-2 cm-re –, és így rakjuk be a hűtőszekrénybe, akár egy hétig is finom, friss marad!
  • a vöröshagymát (fokhagymát is) lógatva tároljuk. Tegyük egy nejlonharisnyába, és minden hagyma után kössünk egy csomót. A harisnyát száraz helyen akasszuk fel.

Oszd meg: Nektek milyen praktikáitok vannak? A hozzászólásokban írjátok le, kíváncsiak vagyunk rájuk!

Még több praktikarecept itt >>

Top receptek itt >>

Nem lehetetlen! Olcsó, diétás fogások! >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Támogatott tartalom

A Budafoki élesztővel húsvétkor is élmény a sütés

Mi jut eszünkbe, ha a Budafoki élesztőre gondolunk? Generációk óta a magyar háztartások elengedhetetlen kelléke! Használatával sütéskor különleges lehetőségek sora nyílik meg előttünk. Ám mindenki számára talán a legszebb, semmihez sem hasonlítható élmény, amikor a vele készült friss kalács illata betölti otthonunkat, azonnal meghitt hangulatot teremtve a közelgő húsvét idején is. Nekünk ezek az első gondolataink a Budafoki élesztő kapcsán, amelynek neve az idő előrehaladtával összefonódott a magyar konyhával.

Címlapról ajánljuk

7 imádnivaló teraszos hely Budapesten, ahol jót is ehetünk

Egyre inkább kikívánkozunk a négy fal közül. Ha szeretnétek a szabad ég – vagy épp egy napernyő – alatt lazulni, annyi sok jó lehetőség van a fővárosban! Ajánlunk helyet a pesti flaszteren, a budai és a pesti Duna-parton is, hiszen a terasz is sokféle lehet a csupazöld kerthelyiségtől a belvárosi kiülős helyekig. Teraszra fel!

Nosalty

További cikkek

Így készítsd el otthon a kínai kifőzdék gyöngyszemét, a gong...

Szégyen, nem szégyen, időnként mindannyian betérünk egy-egy ázsiai büfébe, hogy gyors komfortkaja gyanánt vegyünk egy kis adag csirkét rizzsel. Persze mindenkinek más a kedvence: ki a szezámos csirke, ki az édes-savanyú rajongója, vannak tofu- és bambuszrügyfanok, és ott vannak az olyan mindig megbízhatóan egyforma fogások, mint a mogyorós csirke, azaz a gong bao. Na, most azt mutatjuk meg, hogyan készíthetitek el házilag, autentikus módon!